На Варшавському саміті НАТО представлять інтереси корінного народу Криму

На Варшавському саміті НАТО представлять інтереси корінного народу Криму
Зустріч з українською та кримськотатарською діаспорами в Українському домі у Варшаві

Саміт НАТО у Варшаві, робота якого розпочалась 7 липня, ще на стадії підготовки був названий експертами «найбільшим в історії» — на його майданчиках зустрічаються офіційні делегації найвищого рівня більше ніж з 60 країн світу.

8–9 липня на запрошення Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга Петро Порошенко також візьме участь у заходах саміту. Як повідомляє офіційний сайт Президента, Глава Держави буде присутній на засіданні комісії «Україна — НАТО» на рівні глав держав та урядів, а також саміті Альянсу щодо Афганістану. Програмою візиту також передбачена низка двосторонніх зустрічей Президента з лідерами провідних іноземних країн.

Нагадаємо, в експертному форумі Варшавського саміту НАТО також беруть участь Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і Голова кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров. Народні депутати представляють інтереси України і корінного народу Криму — кримських татар.

У рамках підготовки до експертного форуму Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров зустрілися з президентом Польщі Анджеєм Дудою — про це у соціальній мережі Facebook повідомив лідер кримськотатарського народу, зауваживши, що основною темою зустрічі були проблеми окупації Криму Росією:

— На зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою основна тема обговорення була пов’язана з проблемами окупації і шляхами деокупації Криму, — пише Джемілєв. — Ми і президенту, і польському МЗС висловили свою вдячність за їх рішучу підтримку нашої позиції, позиції України, особливо в питаннях Криму, питаннях продовження санкцій проти агресора.

Як повідомляє Мустафа-ефенді, одне із обговорюваних питань також стосувалось освіти, можливості кримськотатарській молоді отримувати вищу освіту в Польщі.

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу також зустрічався із заступником міністра закордонних справ Польщі Мареком Ціолковським, відповідальним за політику східного партнерства і безпеки, дипломатом, радником польського президента Урсулою Дорошевською. Відбулася зустріч і з міністром оборони Польщі Антоні Маціеревічем.

Перед самітом представники корінного народу окупованого Криму провели зустріч з членами української та кримськотатарської діаспори у Варшаві. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Рефат Чубаров.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.