Нобелівська лавреатка Малала Юсуфзай створюватиме фільми для Apple TV+

©️ Apple: Пакистанська правозахисниця, лавреатка Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай
©️ Apple: Пакистанська правозахисниця, лавреатка Нобелівської премії миру Малала Юсуфзай
10.03.2021
Оцініть статтю: 
(84 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лауреат Нобелівської премії миру, пакистанська правозахисниця Малала Юсуфзай розширює співпрацю з Apple з  метою  виробництва драм, дитячих серіалів, анімації та документальних фільмів, які будуть виходити в ефірі потокового сервісу технологічного гіганта.

Про це, як повідомляє Reuters,  заявили в Apple. 

«Я вірю в силу історій об’єднати сім'ї, створити дружбу, будувати рухи та надихати дітей на мрію, — каже Малала Юсуфзай. — І я не могла бажати кращого партнера, ніж Apple, щоб допомогти втілити ці історії в життя. Дякую за можливість підтримати жінок, молодь, письменників і художників, що показують світ так, як вони його бачать».

Світ уперше дізнався про Малалу 2009 року. Тоді 12-літня школярка під псевдонімом Gul Mukai вела блог для BBC про своє життя в рідному місті, утримуваному талібами. Дівчина обстоювала право на навчання дітей у Пакистані, зокрема дівчаток.

У жовтні 2012 року на Малалу вчинили замах за її правозахисну діяльність: кулі влучили в голову та шию. Тяжко поранену дівчину лікували у Великій Британії. Попри невеликі шанси вона вижила, ставши символом боротьби за право на знання.

У 16 років Малала опублікувала свої мемуари під назвою «Я — Малала», розповівши про те, як таліби захопили її рідну долину Сват у Пакистані, запроваджували там свої порядки, зокрема заборонили дівчатам здобувати освіту. Після цього бестселеру вона написала ще дві книги, знялася в документальному фільмі про її життя та створила Assembly — цифрове видання для дівчат і молодих жінок, доступне в Apple News. Від 2018 року Assembly публікує історії молодих жінок із понад 100 країн світу понад 20 мовами.

2014 року на той час 17-річна Юсуфзай стала наймолодшою в історії лавреаткою Нобелівської премії миру.

А ще Малала Юсуфзай створила добродійний фонд Malala Fund, щоб обстоювати право кожної дівчини на 12 років безпечної, безплатної та якісної освіти. Компанія Apple стала першим партнером-лавреатом фонду Малали, підтримавши роботу організації з місцевими адвокатами та вчителями у кількох країнах. 

Торік Юсуфзай закінчила Оксфордський університет.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.