Оманська письменниця стала лауреатом Букерівської премії

Оманська письменниця стала лауреатом Букерівської премії
Оманська письменниця стала лауреатом Букерівської премії
27.05.2019
Оцініть статтю: 
(11 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Лондоні оголосили лауреата міжнародної Букерівської премії (Man Booker International Prize 2019), на яку номінуються твори іноземних авторів, перекладені англійською мовою. Вперше переможцем став автор з країни Перської затоки. Нагорода була присуджена оманській письменниці Джосі Альхартхі за книгу «Небесні тіла» (Celestial Bodies). Переклад роману англійською з арабської мови здійснила викладач Оксфорду і перекладач Мерилін Бут, яка розділить з письменницею грошову премію.

Як повідомляє Creative writing school/Літературні майстерні, Джоха Альхартхі — перша оманська письменниця. Вона автор ще двох романів, а також збірок коротких художніх творів і дитячої книги. Її роботи опубліковані англійською, німецькою, італійською, корейською і сербською мовами.

«Небесні тіла» — історія про  сім'ї з Оману, у якій ростуть і виховуються три сестри в умовах маловідомої на Заході арабської культури. Перипетії їх взаємовідносин показані на тлі країни, що розвивається, яка поступово шукає свій шлях після колоніальної ери.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.