Днями під час пленарного засідання зимової сесії ПАРЄ обговорення, в основному, торкнулися доповіді «Нападки на журналістів і свободу преси в Європі», підготовленої головою Комітету ПАРЄ з питань культури, науки, освіти і ЗМІ Володимира Ар’єва.
Пункт, що оповідає про неможливість моніторингу стану ЗМІ на територіях Азербайджану, Грузії та Молдови, які перебувають під контролем сепаратистських сил, викликав необґрунтований протест з боку вірменської делегації. Її член Самвел Фарманян знову спробував звинуватити Володимира Ар’єва в необ’єктивності, посилаючись на його зв’язок з Азербайджаном. На що голова Комітету ПАРЄ зазначив, що вказаний пункт доданий у доповідь на підставі міжнародних правових норм і документів щодо територіальної цілісності Азербайджану. Він також зазначив неприйнятність спроб чинення на нього подібного тиску.
Члени ПАРЄ затвердили
Сам автор доповіді на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив, що напередодні засідання вірменська делегація намагалася вплинути на його рішення:
— Вчора вірменські депутати бігали за мною Страсбургом <…>, щоб я відмовився від визнання Нагірного Карабаху Азербайджаном, а сьогодні — асамблеєю з пачкою якогось трешевого компромату про те, що «бабуся Ар’єва — азербайджанка». Тепер я чітко знаю: хочеш зробити справу смішною — поклич радників з вірменського парламенту. Навіть радіо не потрібно залучати.
Днями президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив на зустрічі з озброєними силами країни про те, що невизнана республіка Нагірний Карабах ніколи не доб’ється незалежності, а Баку рано чи пізно відновить свою територіальну цілісність і вирішить цей конфлікт, повідомляє
Як передає Trend News Agency, незважаючи на те, що карабахський конфлікт становить загрозу для регіональної безпеки на всьому Близькому Сході, йому приділяється дуже мало уваги з боку світової спільноти, пише Рашель Аврахам у статті, опублікованій виданням JerusalemOnline. До виведення військ закликають численні резолюції Ради Безпеки ООН, проте, за словами чиновників, багато урядів не вжили жодних заходів на підтримку їх виконання.
— У той час, як багато хто ставиться до проблеми Нагірного Карабаху як до замороженого конфлікту, він у
У квітні 2016 року ескалація конфлікту привела до загибелі десятків солдатів, проте міжнародне співтовариство як і раніше не готове приділяти достатню увагу цьому конфлікту, йдеться в статті.
Раніше повідомлялося, що
Нагадаємо, конфлікт між двома
У травні 1994 року сторони домовились про режим припинення вогню, і досі під егідою Мінської групи ОБСЄ і за співголовування Росії, Франції і США ведуться поки ще безуспішні мирні переговори.
Ухвалені Радою безпеки ООН чотири резолюції щодо звільнення окупованого Нагірного Карабаху і прилеглих до нього територій Вірменією досі не виконуються.