Помер всесвітньо відомий турецький історик кримськотатарського походження Кемаль Карпат.

Помер всесвітньо відомий турецький історик кримськотатарського походження Кемаль Карпат.
©️АА: Кемаль Карпат
25.02.2019
Оцініть статтю: 
(100 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У США у четвер, 21 лютого 2019 року, помер знаменитий турецький історик кримськотатарського походження Кемаль Карпат. Покійному було 96 років.

Як зазначає видання Daily Sabah, генеральний консул Туреччини в Чикаго Умут Акар повідомив, що Карпат помер від поліорганної недостатності в Медісоні, штат Вісконсін.

Карпат, експерт з історії Османської імперії і сучасної Туреччини, був почесним професором Вісконсінського університету у Мадісоні. Відомий історик відсвяткував свій 96-й день народження минулої п'ятниці.

Народився Кемаль Карпат у кримськотатарській сім'ї в Румунії. У 1947 році закінчив юридичний факультет Стамбульського університету. Здобув ступінь магістра політичних наук у Вашингтонському університеті в Сіетлі і ступінь доктора політичних і соціальних наук у 1957 році у Нью-Йоркському університеті.

Працював в Економічній і Соціальній Раді ООН, а також виступав з лекціями у таких навчальних закладах, як Університет штату Монтана і Університет Нью-Йорка.

У 2016 році Кемаль Карпат отримав президентську премію в галузі культури і мистецтв за внесок у розвиток суспільних наук у Туреччині.  

Роботи відомого на міжнародному рівні суспільствознавця й історика публікуються різними мовами. Особливої популярності набули роботи пана Карпата, у яких він вивчав історію періоду модернізації з позиції людей і суспільства, а не з точки зору держави.

Кемаль Карпат є автором понад 150 наукових статей, 16 книг, які були перекладені двадцятьма мовами. Нагороджений безліччю премій за досягнення у розвитку соціальних наук й історії.

Свою наукову кар'єру пан Карпат розпочав у США в університетах Нью-Йорка і Вашингтона. Викладав також у Колумбійському, Прінстонському, Бількентському державних університетах. Останні роки професор Кемаль Карпат працював на історичному відділенні університету Вісконсіна у США.

Як пише ATR, після підписання в Туреччині указу про присвоєння прізвищ, молодий Карпат, який зазнав чимало труднощів, обрав прізвище, яке походить від назви відомої гірської системи — Карпати, демонструючи таким чином свою силу і стійкість. Частина його предків по батьківській лінії — з Аккермана (так раніше називався Білгород-Дністровський) і Буджака, східна частина якого належала Кримському ханству. Предки по материнській лінії — вихідці з Криму.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.