Порошенко закликав створити міжнародну «групу друзів українського Криму»

Порошенко закликав створити міжнародну «групу друзів українського Криму»
Президент України закликав світ уважно відстежувати ситуацію в Криму, щоб попередити новий геноцид проти кримських татар і українців, інспірований сучасними поборниками сталінської тоталітарної ідеології
26.09.2017
Оцініть статтю: 
(246 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент України Петро Порошенко під час свого виступу на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку закликав створити міжнародну «групу друзів українського Криму».

— Прийшов час створити міжнародну групу друзів українського Криму для координації спільних кроків і дій. Ми розраховуємо на скоординовану і цілеспрямовану підтримку наших міжнародних партнерів, — підкреслив Президент.

Він зазначив, що українці і кримські татари на півострові піддаються арештам навіть через публікації в соцмережах, або, як це сталося у випадку з кримським фермером Володимиром Балухом у грудні 2016 року, — за вивішування українського національного прапора на приватному будинку. Тривають переслідування лідерів Меджлісу: тиждень тому заступник глави установи Ахтем Чийгоз був засуджений до 8 років ув’язнення за виступ проти російської окупації; інший заступник Ільмі Умеров, який має серйозні проблеми зі здоров’ям, знаходиться під домашнім арештом і йому заборонено залишати Крим для лікування.

Петро Порошенко також зазначив, що ще одним викликом, який стосується всієї Південної і Східної Європи, а також Північної Африки і Близького Сходу, є мілітаризація Криму.

— Росія безцеремонно порушує резолюцію Генеральної Асамблеї ООН 71/205 «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)». Кремль не виконує також тимчасові заходи, визначені Міжнародним судом ООН. Така неповага Росії до міжнародних зобов’язань має отримати належну відповідь з боку міжнародного співтовариства, — підкреслив Президент.
Він закликав світ уважно відстежувати ситуацію в Криму, щоб попередити новий геноцид проти кримських татар та українців, інспірований сучасними поборниками сталінської тоталітарної ідеології.

— Я розраховую на підтримку вашими делегаціями ініціатив України щодо забезпечення дотримання прав людини у тимчасово окупованому Криму, зокрема наступної відповідної резолюції ГА ООН. Ми повинні посилити міжнародний режим деокупації Криму, — зазначив Глава держави.

Президент нагадав, що на найвищому міжнародному рівні — Генеральній Асамблеї ООН — Росія визнана державою, що окупувала території іншої країни, і підкреслив, що це є свідченням правильного шляху в роботі Організації.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.