Продовження санкцій проти Росії прямо пов’язано з деокупацією

Продовження санкцій проти Росії прямо пов’язано з деокупацією
Петро Порошенко та Франсуа Олланд, 21.06.2016 р.
Продовження санкцій проти Росії прямо пов’язано з деокупацією
Петро Порошенко та Жерар Ларше, 21.06.2016 р.
Продовження санкцій проти Росії прямо пов’язано з деокупацією
Продовження санкцій проти Росії прямо пов’язано з деокупацією
22.06.2016
Оцініть статтю: 
(424 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Петро Порошенко після зустрічі з Президентом Франції Франсуа Олландом подякував французькому та німецькому лідерам за зусилля, які докладаються для встановлення миру та деокупації Сходу України.

— Дякую за чітку та принципову позицію наших французьких та німецьких партнерів, президента Єврокомісії та лідерів країн-членів ЄС щодо продовження санкцій. Україна віддана Мінським домовленостям та імплементує і чітко виконує всі взяті на себе зобов’язання. Продовження санкцій прямо пов’язано з деокупацією, — сказав Глава Держави у заяві для ЗМІ у Парижі.

Як повідомляє офіційний сайт Президента України, Порошенко наголосив, що деокупація передбачає виведення російських військ з української території, припинення постачання озброєння, боєприпасів та техніки, забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на всю територію, включаючи неконтрольовану ділянку україно-російського кордону, звільнення заручників, початок політичного процесу.

У свою чергу Франсуа Олланд нагадав, що перші санкції щодо Росії були запроваджені після незаконної анексії Криму, коли не було дотримано принципів міжнародного права, а пізніше вони були посилені для стимулювання виконання Мінських угод.

— Ми готові продовжувати механізм моніторингу. Поетапне зняття (санкцій) можливе за умови, якщо «Мінськ» буде виконаний повністю. Ми готуємо нову зустріч в Нормандському форматі, щоб посилити виконання подальших етапів Мінського процесу, — повідомив він.

Президент України зазначив, що українська сторона сформувала пропозиції до порядку денного зустрічі лідерів Нормандського формату:

— Це є обговорення безпекових критеріїв і поліцейської озброєної місії ОБСЄ на окупованій території, звільнення заручників, формування «дорожньої карти» з приділенням особливої уваги послідовності і гарантіям виконання взятих на себе зобов’язань щодо Мінського процесу.

Петро Порошенко зазначив, що останні події та кроки доводять ефективність Нормандського формату, оскільки вдалося сформувати документ, під яким стоять підписи чотирьох керівників держав, зокрема і Російської Федерації, що дозволяє вимагати чіткого і послідовного виконання взятих на себе зобов’язань.

У рамках візиту до Франції Петро Порошенко також провів зустріч з Головою Сенату Жераром Ларше. Глава держави висловив глибоке розчарування ухваленою 8 червня цього року Сенатом Франції резолюції щодо поступового пом’якшення санкцій ЄС. Він зазначив, що це рішення не відповідає цінностям, на яких базується Європейський Союз і які поділяє Україна, а також наголосив, що світова спільнота має бути рішучою та єдиною у своїй реакції на зневагу Росії до міжнародного права.

Голова Сенату Жерар Ларше констатував, що резолюція має лише дорадчий характер і про скасування санкцій щодо Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей не йдеться.

Президент висловив сподівання, що Франція і надалі сприятиме Україні на шляху реформ, а також підтримає рішення щодо надання найближчим часом безвізового режиму для українців. Він також запросив Голову Сенату Франції відвідати Україну з візитом у зручний час.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.