Приурочені до другої річниці початку окупації Криму акції пройшли у багатьох містах світу

Стамбул, Туреччина (27 лютого 2016 р.)
Анкара, Туреччина. Незважаючи на зливу і град, кримські татари зібралися біля російського посольства на мітинг (27 лютого 2016 р.)
Анкара, Туреччина. Незважаючи на зливу і град, кримські татари зібралися біля російського посольства на мітинг (27 лютого 2016 р.)
Стамбул, Туреччина (27 лютого 2016 р.)
29.02.2016
Оцініть статтю: 
(387 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У багатьох містах Європи до другої річниці незаконної анексії Криму були приурочені мітинги протесту та акції солідарності з Україною, яка бореться з російською агресією.
 
Як повідомляє інформагентство QHA, процесії під синьо-жовтими прапорами пройшли вулицями великих міст Португалії, Франції, Італії, Іспанії, нагадуючи європейцям про захоплення Криму Росією та її агресію на Донбасі.
 
На своїй офіційній сторінці у соцмережі Facebook Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв повідомив, що такі акції відбулися, зокрема, і в Туреччині:
 
− У річницю початку окупації Криму пройшли протестні мітинги у Туреччині. Кримськотатарське об'єднання культури і взаємодопомоги провело мирні акції протесту біля посольства РФ в Анкарі та російського консульства в Стамбулі, − пише Джемілєв.
 
Мітинги були мирними. Активісти співали гімн України і скандували: "Крим − це Україна", "Україна − це Європа". У своїх заявах представники діаспори закликали російську владу звільнити незаконно утримуваних українців і кримських татар.
 
Напередодні Посольство України в Португалії організувало інформаційну кампанію, агітуючи людей відвідати маніфестацію-ходу 28 лютого.
 
Глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що робота вітчизняних дипломатів дозволить створити такі умови, щоб Росія добровільно сіла за стіл переговорів щодо Криму. Міністр закордонних справ України під час телемарафону «Кримське питання», зокрема, сказав:
 
− Навряд чи це станеться найближчим часом, але рано чи пізно Росія сама обговорюватиме з нами питання Криму. Це обов'язково станеться. Однак ми повинні розуміти, що швидко це не відбудеться, − сказав Клімкін і заявив, що подальші переговори щодо Криму він бачить у режимі «Женева плюс». Це означає, що до процесу може приєднатися будь-яка держава. − Чи можна сказати, що європейці скептично ставляться до переговорів стосовно Криму? Скептично − ні. Обережно − так. У нас є блок питань, які потрібно обговорювати у форматі «Женева плюс», − додав глава МЗС.
 
Нагадаємо, 26 лютого стало символічною датою і може бути названо Днем кримського опору російській окупації. Саме в цей день у Сімферополі пройшов наймасовіший мітинг проти сепаратистських настроїв у парламенті Криму і, як показали подальші події, − проти окупації півострова.
 
Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ. Більшість країн світу не визнали Крим російським. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.