Радбез ООН обговорює резолюцію про скасування рішення США щодо Єрусалима

Радбез ООН обговорює резолюцію про скасування рішення США щодо Єрусалима
ФОТО © Центр новин ООН: Засідання Радбезу ООН
18.12.2017
Оцініть статтю: 
(376 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Раді Безпеки ООН запропоновано на розгляд проект резолюції про невизнання правової сили і, як наслідок, анулювання будь-яких рішень щодо статусу Єрусалима.

У тексті документа міститься вимога «визнати, що будь-які рішення і дії, спрямовані на зміну характеру, статусу або демографічного складу священного міста Єрусалим, не мають юридичної сили, є юридично нікчемними і повинні бути скасовані згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки». Документ також містить заклик до всіх держав утриматися від перенесення дипломатичних місій в Єрусалим.

Проект розроблений єгипетською стороною у зв’язку з недавньою заявою американського президента Дональда Трампа про визнання міста столицею Ізраїлю і про перенесення Посольства США в Єрусалим.

Як повідомляє Reuters, голосування за проект може відбутися на початку цього тижня. Для ухвалення резолюції необхідні дев’ять голосів «за» за умови відсутності вето з боку США, Франції, Британії, Росії або Китаю.

Незважаючи на те, що в тексті немає прямих згадок Сполучених Штатів, найімовірніше, запропонована редакція резолюції буде ветована Вашингтоном, вважають дипломати. Однак, навіть з огляду на низьку ймовірність затвердження резолюції Радою Безпеки, арабські дипломатичні відомства розраховують на те, що вона сприятиме подальшій ізоляції Трампа в питанні Єрусалима.

Нагадаємо, рішення Президента Трампа, що означає радикальний перегляд Сполученими Штатами своєї багаторічної позиції щодо палестино-ізраїльського конфлікту, викликало обурення всього мусульманського світу.

Як раніше повідомляв Центр новин ООН, 8 грудня Рада Безпеки обговорила ситуацію, що склалася після заяви Трампа, і в цілому питання щодо Єрусалима на надзвичайному засіданні. Переважна більшість країн розкритикували позицію Вашингтона, деякі промовці навіть назвали її «порушенням норм міжнародного права».

Виступаючи на цьому засіданні, постпред США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що США розуміють, що рішення про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю та переведення американського посольства викличе питання, однак вважають, що цей крок сприятиме близькосхідному врегулюванню. Ніккі Хейлі розповіла, що Конгрес США ухвалив таке рішення ще в 1995 році, а президенти Клінтон, Буш і Обама підтримували цю позицію, але відмовлялися діяти.

Постпред Росії при ООН Василь Небензя заявив, що Москва підтримує рішення про дві держави і вважає, що Східний Єрусалим повинен стати столицею Палестини, а Західний — Ізраїлю.

У грудні минулого року Рада Безпеки ухвалила резолюцію, в якій ще раз підтвердила, що піде на визнання будь-яких змін кордонів Ізраїлю, що існували до 4 червня 1967 року, тільки у випадку досягнення сторонами конфлікту домовленості шляхом переговорів. Резолюція була ухвалена 14 голосами, адміністрація Обами утрималася від голосування.

Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю єдиною і неподільною столицею, тоді як палестинці бачать його східну частину столицею незалежної палестинської держави.

Східний Єрусалим був захоплений Ізраїлем під час війни 5–10 червня 1967 року, його подальша анексія досі не визнана міжнародним співтовариством.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.