У Києві обговорюватимуть реалії і майбутнє окупованого Криму

У Києві обговорюватимуть реалії і майбутнє окупованого Криму
У Києві обговорюватимуть реалії і майбутнє окупованого Криму

У столиці України  16 січня 2019 року відбудеться конференція «П’ять років окупації Криму: прогнози, реальність, виклики». Організатори заходу - Меджліс кримськотатарського народу, Східноєвропейський Інститут Розвитку (East European Development Institute) за сприяння Bureau de Helling (Нідерланди).

Місце проведення заходу - готель “Хрещатик”, м.Київ, вул.Хрещатик, 14. Початок о 10:30.

Про це повідомляє на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук член Президії Меджлісу кримськотатарського народу, керівник управління з розвитку кримськотатарських ЗМІ, директор інформагенції QHA («Агентство «Кримські  новини») і «Радіо Хайят» Гаяна Юксель.

Майже 5 років тому, у лютому 2014 року, Російська Федерація порушила норми міжнародного права, розпочавши окупацію Автономної республіки Крим і міста Севастополя – території, що є невід'ємною частиною єдиної Української держави. Країна-окупант порушила майже 400 міжнародно-правових актів.

Більшість держав світу, окрім деяких країн, не визнали окупацію півострова. Протягом 5 років прийнято декілька резолюцій Генеральної Асамблеї ООН з питань Криму, а також резолюцій Європарламенту з питань Криму щодо прав людини і становища кримськотатарського народу; проведені численні обговорення у Раді Безпеки ООН; опубліковано низку звітів і рапортів правозахисних міжнародних організацій, у яких визнаним є факт окупації півострова, а Росія відкрито названа державою-агресором.

Попри те, що акт бандитського захоплення Криму у лютому-березні 2014 року відбувався дуже стрімко, було зроблено окремі прогнози стосовно так званого «майбутнього» півострова у складі РФ . Чи стали вони реальністю? Як минули п’ять років для тимчасово окупованого півострова? Які наслідки має окупація? Яке місце нині посідає Крим у порядку денному України? І, напевно, найголовніше – чи існує алгоритм деокупації Криму?

Конференція складатиметься з трьох панельних дискусій, які охоплюють основні напрями прогнозування 2014 року: Крим як мілітаризована база держави-агресора та інформаційна «сіра зона»; півострів без прав і законів; Крим як територія, де знищується культурна ідентичність народів.

Як зазначає Гаяна Юксель, планується публікація тез виступів учасників конференції (друк і оцифрована версія).

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.