Реджеп Ердоган вкотре відзначив підтримку Туреччиною кримських татар

Реджеп Ердоган вкотре відзначив підтримку Туреччиною кримських татар
Під час заходу Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу розповів про поточну ситуацію з правами людини в Криму та наголосив на необхідності звільнення всіх політичних в’язнів Кремля та скасування заборони на в’їзд на півострів у представників Меджлісу кримськотатарського народу
09.07.2017
Оцініть статтю: 
(376 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У рамках візиту лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва до Турецької Республіки відбулась його зустріч із президентом Турецької Республіки Реджепом Тайіпом Ердоганом.

Під час заходу, що тривав 4 липня більше години, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу розповів про поточну ситуацію з правами людини в Криму та наголосив на необхідності звільнення всіх політичних в’язнів Кремля та скасування заборони на в’їзд на півострів у представників Меджлісу кримськотатарського народу.

Як повідомляє сайт Меджлісу, водночас Мустафа Джемілєв підкреслив позитивні зрушення в забезпеченні прав кримськотатарського народу в Україні, привітавши ініціативу Президента України Петра Порошенка щодо напрацювання змін до Конституції України щодо статусу Автономної Республіки Крим.

Реджеп Ердоган запевнив кримськотатарський народ в особі його лідера у беззаперечній підтримці з боку Турецької держави. Президент Туреччини наголосив на непохитності своєї позиції щодо непорушності територіальної цілісності України. Він повідомив, що владою Туреччини вживаються заходи щодо неприпустимості відвідання кримських портів турецькими суднами. Президент Турецької Республіки підтвердив готовність підтримати ініціативу Меджлісу кримськотатарського народу щодо будівництва в Києві центральної мечеті, що знаменуватиме єдність мусульман України.

Мустафа Джемілєв провів зустріч і з заступником міністра іноземних справ Турецької Республіки Ахметом Йилдизом.

Окремо лідер кримських татар висловив занепокоєння через спроби Російської Федерації використати міждержавні та міжнародні відносини для легітимізації анексії Криму. Так, на думку пана Джемілєва, неприпустимим є участь «депутатів» російського парламенту від Криму у міжпарламентській групі Туреччина-РФ, як й участь «депутата» Держдуми від м. Севастополя у складі ПАЧЕС.

Під час зустрічі Мустафа Джемілєв звернув увагу турецької сторони на діяльність деяких псевдокримськотатарських організацій у Туреччині. Зокрема, йшлось про відверту проросійську діяльність громадянина Унвера Селя, яка здійснюється за відкритої підтримки Кремля.

На зустрічі лідера кримських татар із послом України в Туреччині Андрієм Сибігою та послом Польської Республіки в Туреччині Мацеєм Лангом сторони домовились про подальші скоординовані дії щодо більш широкого представлення та обговорення кримськотатарського питання у дипломатичних колах, насамперед іноземних місій, акредитованих в Туреччині.

Сайт Меджлісу нагадав, що в той самий день голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив у Києві перед керівництвом і членами Парламентської Асамблеї НАТО, а 5 липня у Стамбулі він брав участь у дводенній сесії ПА ОЧЕС.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.