Морські археологи — міжнародна команда на чолі з університетським центром Саутгемптона, які перебували на експедиційному судні, що займалося картографуванням древніх підводних ландшафтів льодовикового періоду на глибині близько 1800 метрів — випадково натрапили на сенсаційну знахідку: 40 стародавніх кораблів османського і візантійського періодів.
Археологи вже давно підозрювали, що ці глибини, куди не потрапляє світло й кисень, — «мертва зона», де можуть міститися прекрасно збережені кладовища затонулих кораблів. І ось їхню правоту доведено.
Дно обстежили за допомогою новітнього обладнання, яке дозволяє проводити зйомки на глибині 1800 метрів, а також сканувати морське дно у радіусі кількох кілометрів. Дослідження проводилося в рамках проекту Чорноморської морської археології, повідомляє Daily Mail.
Серед затонулих суден — кораблі з Османської та Візантійської імперій, які надають нову інформацію про людські спільноти на узбережжі Чорного моря, колоніальну і комерційну діяльність стародавніх Греції і Риму, а також Візантійської імперії.
Професор Адамс, один із дослідників картографічного проекту, заявив:
— Знайдені уламки є бонусом, але це захопливе відкриття, здійснене під час наших великих геофізичних досліджень… Вони дивно збереглися завдяки аноксії (відсутність кисню) Чорного моря на глибині менше 150 метрів… Використовуючи новітні
Було виявлено та оглянуто понад 40 затонулих кораблів, багато з яких досі лишались невідомими дослідникам.