Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі

Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
У Канаді люди різних віросповідань стали живим ланцюгом навколо мечеті, охороняючи мусульман
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
©️ІКЦ м. Дніпро: Християнин висловлює співчуття мусульманам
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Лондон. Чоловік біля мечеті з плакатом: «Мої друзі, я охороняю вас, поки ви молитеся»
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
©️ІКЦ м. Дніпро: Християнин висловлює співчуття мусульманам
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
Світ вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті у Крайстчерчі
18.03.2019
Оцініть статтю: 
(304 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Терористичний акт у мечеті у новозеландському місті Крайстчерч не залишив байдужими жодну порядну людину в світі. Свої співчуття мусульманам, у зв’язку з втратою 50 братів і сестер, які загинули внаслідок нападу озвірілого ісламофоба, висловлюють люди різної етнічної і релігійної приналежності. У ці скорботні дні солідарність з послідовниками ісламу й обурення масовим розстрілом мирних людей під час молитви висловлюють й українці-немусульмани.

Один з таких прикладів — візит християнина до Ісламського культурного центру м. Дніпро, про що розповів імам Дніпровської мечеті Едгар Девлікамов:

«Християнин Руслан прийшов до нашої мечеті, щоб висловити співчуття мусульманській громаді у зв’язку з жахливою подією у мечетях Нової Зеландії. У щирих словах цієї людини лунала нота надії на мирні відносини між конфесіями й солідарність з віруючими мусульманами у їхньому горі. Ми сердечно зворушені цим добрим і щирим жестом і вдячні йомуі за співчуття», — каже імам.

Тим часом у Канаді, після звістки про теракт у Новій Зеландії, люди різного віку з різною конфесійною приналежністю створили живий ланцюг навколо мечеті, взявшись за руки. У такий спосіб вони демонстрували не лише свою солідарність з мусульманами, а й готовність стати на заваді зловмисникам-ісламофобам.

Президент європейскої Ради рабинів Пінхас Гольдшмидт оголосив теракт у Новій Зеландії злочином проти Бога і людей.

«Наші серця, думки й молитви — з жертвами жахливих нападів у мечетях Нової Зеландії», — заявив він.

У столиці Великої Британії біля мечетей з’явилися люди, готові пильнувати безпеку мусульман, поки вони здійснюють молитви. У соцмережі поширено фото літнього чоловіка з написаним від руки на плакаті: «Друзі мої, я оберігаю вас, поки ви молитеся» .

У Сполучених Штатах Америки єврейська громада Піттсбурга створила благодійний фонд для допомоги жертвам теракту в Новій Зеландії. Про це повідомляє JewishNews. Фонд надзвичайної допомоги приймає кошти для мусульманської громади в місті Крайстчерч через сайт, на якому кожен може зробити пожертвування.

«Єврейська громада Піттсбурга була шокована і глибоко засмучена жахливим ісламофобським нападом у Крайстчерчі (Нова Зеландія), яке призвело до безглуздого вбивства принаймні 49 осіб. Ми солідарні з мусульманською громадою Крайстчерча, Піттсбурга і всього світу», — сказано в офіційній заяві представників єврейської громади Піттсбурга, США.

Як нагадує видання, у жовтні 2018 року в синагозі «Древо життя» у Піттсбурзі після стрілянини було вбито 11 євреїв. Після цього мусульмани з усього світу зібрали більше 200 000 доларів для жертв нападу. До слова, новозеландські синагоги не працювали в суботу на знак скорботи про жертви теракту в Крайстчерчі.

Один із пітерських блогерів Філіпп Артуа у своєму дописі у соцмережі Фейсбук доводить, що й серед жителів Росії є порядні люди: «Крайстчерч. З дитинства я не вірив у те, що люди поділяються на раси і національності, а також у те, що громадянство робить людину гіршою або кращою. Є люди хороші і погані. Це тільки звучить наївно, але це правда. Зло — у чистому, рафінованому вигляді — реально існує, і не важливо — хрест, півмісяць або зірку воно напнуло на себе. Виродки, які вбили <…> п’ятдесят осіб у Новій Зеландії, які вбили під час молитви, які вбили беззбройних — ущент спростували ідіотський міф про «цивілізаційну місію білої людини». Виродок, який підняв руку на беззбройного, назавжди залишиться виродком, що примножив зло цього світу. Немає тут ані елліна, ані юдея. Є Добро і Зло. Є Світло і лайно, моторошне, страшне лайно, яке намагається якщо не заповнити, то хоча б забризкати собою Світло. Я — не мусульманин, але всі мої думки, все моє серце з тими, хто у скорботі за своїми близькими, одновірцями, полеглими від рук Зла».

Серед думок користувачів соцмереж переважає обурення діями терориста:

«У Новій Зеландії, що заселена переважно колоністами, австралієць (не місцевий!) скоїв теракт проти мігрантів-мусульман. Лицемірна сволота!», — пише релігієзнавець Вячеслав Горшков.

Неможливо в одному матеріалі процитувати всі слова підтримки на адресу мусульман, якими у ці дні заповнені соцмережі. Але, на жаль, з сумом і тривогою зауважуємо й інші приклади. Зокрема, є випадки, коли користувачі ставлять схвальні «лайки» або пишуть коментарі, які (у це неможливо повірити, але це так!) виправдовують або навіть схвалюють дії терориста.

Звертаючись до таких дописувачів, одна з мусульманок (до речі, етнічна українка) Тетяна Євлоєва пише:

«Квінтесенція тероризму: повбивати людей — не ціль, основна мета — «щоб усі боялись, щоб не насміхались»©. Австралійський покидьок, що спричинив трагедію у Новій Зеландії, хоче, щоб ми боялися. Сьогодні (15 березня — ред.) на п’ятничній молитві, у вщент наповненій київській мечеті, я дивилася на різнобарв’я вбрання жінок, дивилася на зграйки малих, що бігали між рядами дорослих, які молилися; дивилася на немовлят на руках у матерів, але мені не йшло з голови, що якась сволота на протилежному боці земної кулі хоче, щоб ми боялися, і щоб нас не було. А певна кількість населення це лайкає — неможливо читати коментарі під цими новинами, бо вивертає від огиди. Але затямте ось що, «любі маі»©™: знищивши нас, вони прийдуть за вами — тільки тому, що у їх хворій голові місце «ворога, якого треба ненавидіти» вакантним бути НЕ МОЖЕ (виділено автором — ред). І навіть якщо у світі залишаться лише клони цього покидька, що сповідують одну й ту саму ідеологію й навіть однаково вбираються й однаковісінько живуть, вони знайдуть якийсь дріб’язок, через який одна частина цих клонів вважатиме іншу — бракованою і такою, що не має права жити на цій землі. Одна втіха: Бог усе бачить, і кожен негідник, до якої б групи, релігії, політичної сили тощо він себе не зараховував, отримає сповна. Зрештою, земне життя доволі швидкоплинне — запитайте у людей, котрим вже під сотню років, як непомітно воно для них промайнуло».

Зауважимо, що терорист, який влаштував масове вбивство у новозеландському місті Крайстчерч, відправив свій «маніфест» до офісу прем’єр-міністра Нової Зеландії Джасінди Ардерн за кілька хвилин до атаки. Про це пише The Guardian, посилаючись на слова самої Ардерн.

«Я була одним з понад 30 адресатів маніфесту, відправленого електронною поштою за 9 хвилин до нападу. Він не містив інформації про місце, він не містив специфічних подробиць», — зазначила прем’єр. За її словами, лист було передано службі безпеки менш ніж через 2 хвилини після його отримання. Якби у документі була інформація, яку могли б використовувати правоохоронці, то це було б зроблено.

«На жаль, у тому листі не було подібних деталей», — сказала Ардерн. Вона також розповіла, що читала уривки радикального «маніфесту», і вважає його зв’язок з терактом дуже тривожним.

Водночас, прем’єр-міністр країни вважає, що, ймовірно, терорист планував й інші напади.

«Громадянин Австралії, 28-річний Брентон Таррант, якому висунуті обвинувачення у вбивстві людей під час збройного нападу на дві мечеті новозеландського міста Крайстчерч, імовірно, планував й інші напади», — пишуть місцеві ЗМІ.

На момент затримання в автомобілі чоловіка знайшли дві додаткові одиниці вогнепальної зброї і вибухівку.

«За попередніми даними слідства, стрілянину в мечеті відкрив він один. Правоохоронці перевіряють його ймовірний зв’язок з двома іншими підозрюваними. 16 березня відбулося перше слухання у справі Тарранта, на якому йому зачитали обвинувачення у вбивстві. Наступне слухання справи заплановане на 5 квітня», — зазначається у повідомленні.

 

©️Guardian News: Нова Зеландія вшановує пам’ять жертв теракту в мечеті в Крайстчерчі
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.