Три мусульманини-мігранти отримали громадянство Греції за героїзм при порятунку людей у лісових пожежах

©️ BBC: Президент Греції каже трьом мігрантам: «Ви — символ гуманізму для Європи»
©️ BBC: Президент Греції каже трьом мігрантам: «Ви — символ гуманізму для Європи» ©️ BBC: Президент Греції каже трьом мігрантам: «Ви — символ гуманізму для Європи»
©️ BBC: У центрі — албанець Джейк Гані, праворуч — єгиптянин Ібрагим Махмуд Муса, ліворуч— Емад аль-Хаймі
©️ BBC: У центрі — албанець Джейк Гані, праворуч — єгиптянин Ібрагим Махмуд Муса, ліворуч— Емад аль-Хаймі
©️ BBC: Президент Греції каже трьом мігрантам: «Ви — символ гуманізму для Європи»
©️ BBC: У центрі — албанець Джейк Гані, праворуч — єгиптянин Ібрагим Махмуд Муса, ліворуч— Емад аль-Хаймі
08.01.2019
Оцініть статтю: 
(24 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Греція надала громадянство трьом мігрантам-рибалкам, що врятували людей від страшних лісових пожеж поблизу Афін у липні 2018 року. Мігранти, що отримали громадянство в середу, 2 січня, — Джейк Гані з Албанії, Ібрагим Махмуд Муса та Емад аль-Хаймі з Єгипту.

Як передає BBC, під час урочистої церемонії президент Греції Прокопіс Павлопулос подякував рибалкам за «солідарність і людяність».

Міністр внутрішніх справ Греції Алексіс Харіцис сказав, що мігранти, «врятували десятки наших громадян».

Президент Павлопулос заявив, що вчинок рибалок — це приклад гуманізму та «послання Європі» напередодні важливих європейських виборів у травні. Він назвав це зверненням «до тих популістів, що формують ксенофобію та виступають проти духа європейського гуманізму та солідарності».

«Ви теж європейські громадяни й можете навчити всіх наших партнерів, що не розуміють цінностей Європи, робити те, що вони повинні робити», — сказав Павлопулос.

В інтерв’ю Афінському інформаційному агентству пан Ібрагім Махмуд Муса зазначив, що в таких надзвичайних ситуаціях «нема релігії, нема чорного та білого — коли хтось бачить подібне, він повинен поквапитися туди й навіть віддати своє життя, щоб урятувати людей… І я хотів би сказати всім іноземцям, щоб усі вони поважали місця, де живуть».

Пан Емад аль-Хаймі сказав:

«Слава Богу, нам удалося врятувати деяких людей, і я б зробив це знов, тисячу разів… Доки я живу й можу, я робитиму добро для Греції. Я зроблю це без довгих роздумів».

Як нагадує BBC, у масштабних лісових пожежах у липні 2018-го загинуло щонайменше 90 осіб. Роздмухане сильними вітрами полум’я захопило частину півострова Аттика, а курортне місто Маті стало одним із найбільше постраждалих районів. Очевидці розповідали, що сотні людей мусили кидатися в море, коли полум'я наближалося, але багато хто був захоплений вогнем і на узбережжі.

Нагадаємо, Франція надала громадянство іммігранту з Малі — 22-річному мусульманинові Махмудові Ґассамі: він без будь-якої страховки виліз на четвертий поверх і врятував дитину, що мало не зірвалася з балкона. Інцидент стався 26 травня на півночі Парижу. За надання громадянства мусульманинові клопотала особисто мер столиці Анн Ідальго, що зазначила в Twitter: «Цей герой — приклад для всіх громадян, і місто Париж буде зацікавлене в тому, щоб допомогти йому оселитися у Франції».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.