У річницю кривавого нападу на мечеті в Новій Зеландії, Анкара знову закликає оголосити 15 березня Днем міжнародної солідарности проти ісламофобії.
Про це, як передає «Агентство Анадолу», сказано в заяві МЗС Туреччини з приводу першої річниці збройного нападу на мечеті міста Крайстчерч, унаслідок якого загинув 51 мирний житель.
У заяві згадано факт, що серед 50 поранених у мечетях Крайстчерча були двоє громадян Туреччини.
«Туреччина відкрито заявляє про неприпустимість будь-яких форм неприязні на етнічному та релігійному ґрунті. Так було в період головування Анкари в Організації ісламської співпраці (ОІС) у 2016–2019 рр., так буде й далі. Туреччина лишається на передовій міжнародної боротьби з ісламофобією та активно підтримує кроки в цьому напрямку», — сказано в документі.
Зовнішньополітичне відомство нагадало, що невдовзі після нападу на мечеті в Новій Зеландії Туреччина скликала екстрене засідання ОІС на рівні голів МЗС. Підсумки обговорень 22 березня в Стамбулі закріплено в резолюції 14-го саміту лідерів організації у травні 2019 року в Мецці.
До того ж міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу особисто закликав світову спільноту підтримати ідею оголошення 15 березня Днем міжнародної солідарности проти ісламофобії на своїй сторінці у Twitter.
Як повідомляє «Голос Ісламу» з посиланням на слова прем'єр-міністра Нової Зеландії Джасінди Ардерн, на жаль, національні заходи на згадку про той злочин були скасовані з очевидної причини — через поширення коронавірусної інфекції:
«Це прагматичне рішення. Ми дуже засмучені, що мусимо скасувати це, але, згадуючи таку жахливу трагедію, ми не повинні створювати ризик дальшого заподіяння шкоди».
Захід мав залучити кілька тисяч осіб, зокрема іноземних гостей.
Відкриття пам’ятної дошки, заплановане на недільний ранок у головній мечеті Крайстчерча «Аль-Нур», також відкладено як запобіжний захід.
Представник мечеті Тоні Грін сказав, що вони, скористалися рекомендацією медичних працівників і вирішили відкласти всі заходи:
«Було б нерозумно заперечувати медичні рекомендації з приводу коронавірусу. Це дуже важливо. Для зараження потрібна лише одна людина, й буде дуже важко відстежити, куди вирушить переносник».
Терорист Брентон Таррант, громадянин Австралії, має постати перед судом 2 червня. Його звинувачують у тероризмі, вбивстві 51 людини та 40 замахах на вбивство.
Тим часом мусульмани Нової Зеландії кажуть, що дотепер не відчувають себе в безпеці. Не вважаючи на широку підтримку суспільства та уряду, ісламофобська риторика разом із відвертими погрозами практично не припиняється, що змушує мусульман, навчених гірким досвідом, майже завжди чекати повторення торішніх подій.