У Казахстані заборонять нікях поза межами культових споруд і без держсвідоцтва про шлюб

У Казахстані заборонять нікях поза межами культових споруд і без держсвідоцтва про шлюб
ФОТО ілюстративне: Наречені в Казахстані обирають весільне вбрання в народному стилі
31.01.2018
Оцініть статтю: 
(423 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

У Республіці Казахстан планують заборонити здійснення релігійних обрядів щодо укладення шлюбу поза межами культових споруд, повідомив міністр у справах релігій і громадянського суспільства Нурлан Єрмекбаєв.

Так, депутатам меджлісу презентували проект поправок з питань релігійної діяльності і релігійних об’єднань. Однією з новел проекту є введення заборони на здійснення релігійних обрядів і церемоній щодо укладення або припинення шлюбу поза межами культових споруд, повідомляє Sputnik Kazakhstan/Kazakh.

— Спочатку законопроектом було передбачено заборону на здійснення релігійних обрядів і церемоній щодо укладення або припинення шлюбу стосовно інших осіб без надання свідоцтва про укладення шлюбу, виданого органом, який його зареєстрував. Але під час узгодження законопроекту ця норма була доопрацьована, — сказав міністр у справах релігій і громадянського суспільства на презентації.

За його словами, незаконне одруження, зокрема з неповнолітньою особою, часто проводиться серед представників деструктивних релігійних течій поза межами культових споруд та установ.

— Як відомо, такі шлюбні союзи розриваються простою усною заявою чоловіка-прихильника деструктивних релігійних течій ісламського толку. В результаті молоді жінки залишаються з малолітніми дітьми без засобів до існування, крім того, є випадки, коли жінок передають від одного чоловіка іншому, — продовжив Єрмекбаєв.

Також проект передбачає підвищення вимог до проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній, зборів за участю неповнолітніх. Пропонується нормативно закріпити, щоб дітей і підлітків молодше 16 років не залучали до обрядів і церемоній без супроводу одного з батьків або повнолітніх близьких родичів чи законних представників, а також за незгоди другого з батьків.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.