У Португалії вважають, що біженці допомагають оживити місцеву економіку

У Португалії вважають, що біженці допомагають оживити місцеву економіку
У Португалії вважають, що біженці допомагають оживити місцеву економіку
13.08.2018
Оцініть статтю: 
(203 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Уряд Португалії впроваджує програму з відродження сільських регіонів. Молодь їх полишає і перебирається у міста, але на її місце запрошують біженців. Минулого року прем’єр-міністр країни Антоніу Коста навіть закликав запрошувати більше біженців з Туреччини та інших країн.

Кампанія з розвитку сільського господарства вже стартувала в маленькому містечку Іданья-а-Нова в центральній Португалії. У населеному пункті вже проживають шість вихідців з Еритреї, двоє з них отримали статус біженця і право на роботу. Місцева влада сподівається, що ця модель пожвавить місцеву економіку.

Як повідомляють Новини ООН, в Іданья-а-Нова вже 9 місяців працюють Саід і Башир, які втекли з Еритреї в пошуках безпечного місця для життя.

— Мені пощастило, — розповідає Саід. — Більшість моїх друзів потонули в морі дорогою з Лівії чи Єгипту до Італії.

— Ми беремо на роботу біженців, тому що живемо в регіоні з великим виробничим потенціалом і низькою щільністю населення, — пояснює Педро Герра, менеджер місцевого господарства. — Нам потрібні люди, тоді ми зможемо досягти зростання економіки. Це можливість для нас і для них.

Скоро Саід почне роботу як представник місцевої адміністрації. Він допомагатиме налагоджувати зв’язки між міською владою та біженцями.

— Я можу розповісти їм про власний досвід, — вважає Саід. — Я тут уже рік і три місяці. У Португалії складно жити, але потрібно просто набратися терпіння і йти до своєї мети.

Програма ЄС з переселення біженців розроблена для того, щоб люди, які потребують міжнародного захисту, могли переїжджати з однієї країни ЄС в іншу. Завдяки цьому проекту, тисячі людей, що шукають притулку, були направлені з прибережних країн, таких як Греція та Італія, в інші країни Євросоюзу.

©️ООН
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.