У серпні 2019 року молільників прийме найбільша мечеть в Центральній Азії

У Таджикистані зводять мечеть для одночасної молитви 120 тисяч мусульман
©️ASIA-Plus TJ
28.12.2018
Оцініть статтю: 
(132 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У столиці Таджикистану за таджицько-катарським проектом ведеться будівництво Центральної соборної мечеті. На території молитовного будинку, який за проектом стане найбільшим у Центральній Азії, одночасно зможуть молитися близько 120 тис. мусульман.

Як повідомляє ASIA-Plus TJ, реалізація проекту будівництва Центральної мечеті здійснюється за безпосередньої підтримки Президента Таджикистану, який заклав камінь в її фундамент в жовтні 2009 року в дні святкування 1310-річчя засновника ханафітського мазхабу Імомі Азама.

Проект будівництва об’єкта, призначеного для здійснення релігійних ритуалів, підготовлений досвідченими фахівцями з Таджикистану і Катару. З урахуванням давніх і сучасних елементів таджицького і світового архітектурного мистецтва об’єкт складається з чотирьох мінаретів, кожен заввишки 75 м, 47-метрового головного купола та ще 20 великих і малих куполів.

Мечеть зводиться на північній околиці Душанбе на 12 га і складається з місць проведення богослужіння, бібліотеки, музею, актового залу та залу для прийняття гостей з метою проведення зустрічей і переговорів. Площа, зайнята під приміщення, становить 3 га. Нині на цьому будівельному об’єкті працюють понад 300 досвідчених майстрів з усіх куточків республіки, а також зарубіжні фахівці. За словами керівництва будівництва, вже виконано понад 70% роботи. Здати найбільшу в Центральній Азії мечеть планують в серпні 2019 року.

 

© ️ASIA-Plus TJ: Зведення найбільшої мечеті в Цетнтральній Азії
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.