У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей

У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
У Великобританії за останні 15 років відкрили більше 400 мечетей
21.06.2018
Оцініть статтю: 
(558 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

За останні 15 років у Великобританії відкрили 423 мечеті і закрили близько 500 церков, і ця тенденція буде лише посилюватися у найближчі роки, повідомляє Благовест-инфо з посиланням на сайт аналітичного центру Інституту Гейтстоуна.

Як правило, вказують аналітики, мусульмани не будують нові приміщення, а купують будівлі церков і перетворюють їх на свої культові споруди. Так, єгипетська громада придбала об’єднану церкву Hyatt в Лондоні для перетворення її на мечеть. Церкву святого Петра перебудували у мечеть Мадіна. Нову цегляну мечеть звели на місці колишньої методистської церкви.

Відзначається, що подвоїлася і кількість навернених в іслам людей. За останні кілька років частка британців, які ідентифікують себе як англіканці, впала з 21% до 17% (1,7 млн ​​осіб), в той час як кількість мусульман зросла майже на мільйон.

Видання наводить як приклад церкву і мечеть, що знаходяться в декількох метрах одна від одної в центрі Лондона. У церкві Сан-Джорджо, розрахованій на 1230 вірян, тільки 12 осіб прийшли на недільну месу. У церкві Санта-Марія їх було 20. У сусідній мечеті Брун-Стріт-Естейт інша проблема — переповненість. Її маленька кімната вміщує лише сотню людей. У п’ятничний намаз багатьом місцевим мусульманам довелося здійснювати його на вулиці поруч з мечеттю.

З огляду на сучасні тенденції, християнство в Англії стає реліквією, а іслам буде релігією майбутнього, вказують соціологи.

За їхніми оцінками, до 2020 року кількість мусульман, що здійснюють молитви, досягне не менше 683 тис. осіб, а кількість тих, християн, що ходять до церкви, скоротиться до 679 тис.

Демографічні зміни

Найбільш високий відсоток мусульманського населення у таких містах, як Манчестер (15,8%), Бірмінгем (21,8%) і Бредфорд (24,7%). Демографічні зміни зачепили всі найбільші міста Великобританії, зокрема її столицю — Лондон, і це, за словами аналітиків, вже впливає на різні сфери повсякденного життя містян, а також на роботу різних установ, зокрема у сфері вищої освіти. Так, наприклад, у багатьох столичних інститутах чоловіки і жінки, на вимогу мусульманських організацій, повинні сидіти окремо під час занять.

За словами Саєда Раз Різві (Syed Raza Rizvi), одного з проповідників законів шаріату, які нині активно перетворюють столицю Сполученого королівства у «халяльне» місто, Лондон зараз більш ісламське місто, ніж столиці багатьох мусульманські країн. В Англії вже діє понад 100 шаріатських судів, а їх кількість найближчим часом має суттєво зрости.

Ісламського вигляду зараз набувають також такі споконвічно англійські міста, як Дербі, Лідс, Лестер, Ліверпуль, Шеффілд і багато інших.

У 2015 році ім’я Мухаммад у різних варіантах написання (таких, наприклад, як Мухаммед або Махмуд) стало найбільш популярним серед немовлят у Великобританії.

Іслам в Великобританії

Британська мусульманська громада — одна з найбільших в Західній Європі. Значна частина британських мусульман (моряків і торговців) прибула сюди на початку XIX століття з британських колоній. Друга хвиля мусульман прибула після Першої світової війни, коли жителі колоній, що демобілізувалися, залишилися у Великобританії, третя велика хвиля була після Другої світової війни, щоб заповнити нестачу робочої сили на рудниках і фабриках. У 1970-х мусульмани приїжджали в основному з Кенії та Уганди, а в кінці століття більшість емігрували з Ірану, Іраку, Сомалі, а також з Боснії та Косово.

У період між 2001 і 2009 роками іслам був другим з найбільш швидкозростаючих релігій у Великобританії.

Шах Джахан у Вокінгу була першою спеціально побудованою в 1889 році мечеттю. У тому ж році Абдуллаг Куілліам побудував культову мусульманську споруду в Ліверпулі. Перша мечеть в Лондоні з’явилася в 1924 році. Приріст мусульман призвів до створення до 2007 року понад 1500 мечетей. Більшість з них сунітські, побудовані на кошти вихідців з Пакистану, Бангладеш, арабських країн, Туреччини та Сомалі.

У 2015 році Британський ісламський банк Al Rayan опублікував результати дослідження впливу мусульман на бізнес у Великобританії, згідно з яким у 7% організацій як мінімум третина директорів є мусульманами, що здатні впливати на діяльність очолюваної ними компанії. При цьому в складі своїх директорів 6% компаній Великобританії понад дві третини мусульман.

За заявою Британського інституту Гітсона, в 2013 році щомісяця в країні більше сотні британців приймали іслам. Збільшення кількості новонавернених спостерігалося в тюрмах і серед підлітків в школі.

З 1889 року у Великобританії діє найстаріша мусульманська організація Асоціація британських мусульман.

1996 року був створений єдиний представницький орган мусульман країни — Рада мусульман Великобританії, яку визнав уряд.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.