В Узбекистані з 1 січня 2023 року в усіх організаціях, незалежно від організаційно-правової форми, у розробці та публікації діловодних та інших документів має бути запроваджене використання узбецького алфавіту тільки на основі латинської графіки. Ще скоріше, від 2022 року, всі ЗМІ та сайти узбецькою мовою мають перейти на новий алфавіт. Це відбуватиметься за «дорожньою картою» поетапного повного переходу на латиницю, затвердженою 10 лютого 2021 року Кабінетом міністрів Узбекистану.
Проєкт закону, що запровадить новий узбецький алфавіт на основі латинської графіки, оприлюднено для обговорення — воно триватиме до 31 березня 2021 року.
Як повідомляє Gazeta.uz, документ розробила Академія наук Узбекистану.
В узбецькому алфавіті латинкою, як очікують, буде 28 літер та одна буквосполука, ng (робоча група вирішила не повертати в алфавіт літеру n̅ для звуку нг), а також апостроф, що позначатиме так званий твердий знак.
Аналогами кирилівських літер е, ю, я залишаться буквосполуки ye, yu, ya.
Головною зміною, крім відмови від буквосполук для звуків ш та ч на користь ş та ç, стала заміна літер із перевернутим апострофом oʻ та gʻ (кирил. ӯ та ғ) на літери ŏ та ğ.
Літери з діакритичними знаками були в першій версії узбецького алфавіту латиницею від 1993 року, але 1995-го їх вивели з нього разом із літерою c (ц) — цю літеру, що була присутня тільки в запозичених з інших мов словах, вирішили до алфавіту не заводити, а звук ц пропонують значити літерою s або сполукою ts, залежно від місця у слові.