Узбекистан знову попередив своїх громадян про кримінальну відповідальність за службу в армії РФ

Узбекистан знову попередив своїх громадян про кримінальну відповідальність за службу в армії РФ
За оцінками, на початку 2022 року у РФ перебувало понад 1 млн мігрантів з Узбекистану
24.11.2022
Оцініть статтю: 
(138 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Агентство із зовнішньої трудової міграції при Міністерстві праці Узбекистану попередило узбецьких громадян, що працюють у Росії, про небажаність їхньої участі у війні в Україні та вчергове закликало «не піддаватися закликам утягуватися в конфлікт між Росією та Україною, не виїжджати до зони конфлікту та не брати участи в бойових діях». Приводом для цього став указ, підписаний президентом Росії Путіним 14 листопада, що надає можливість іноземним громадянам служити у Збройних силах РФ, зокрема за призовом.

Як передає «Радио Озодлик», агентство нагадало, що згідно із законодавством Узбекистану громадяни, найняті на військову службу, в органи безпеки, поліції, органи військової юстиції або інші аналогічні органи іноземних держав, можуть бути покарані обмеженням волі від 3 до 5 років або позбавленням волі на той же термін.

Зі схожими закликами виступають і релігійні авторитети. Духовне управління мусульман Узбекистану видало фатву, що забороняє узбецьким вірним брати участь у бойових діях за кордоном. У фетві вказано, що мусульманину дозволено брати в руки зброю тільки для захисту своєї Батьківщини. 

Міграційна служба неодноразово попереджала узбекистанців у Росії, щоб вони не брали участі у бойових діях ані на боці Росії, ані на боці України.

Узбецьким мігрантам у Росії обіцяють великі суми грошей і навіть громадянство за участь у війні проти України: 20 вересня Державна дума схвалила законопроєкт, що пропонує «спрощене» отримання російського громадянства в обмін на рік служби у Збройних силах Російської Федерації, інших військах чи військових формуваннях.

Також повідомляли, що уродженців країн Центральної Азії, що мають російське громадянство, від початку війни в Україні Москва використовує на фронті.

У жовтні 2022 року Росія почала вербувати узбецьких ув'язнених на війну в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.