У Туреччині (тобто - в сучасній Турецькій Республіці) вперше з 1923 року звели нову християнську церкву - Храм Святого Єфрема. Будівництво було завершено в рекордно короткі терміни - всього за кілька місяців. Храм звели на прохання сирійських християн-монофізитів в районі Бакиркей в європейській частині Стамбула.
Як повідомляє державена медіа-кампанія TRT, нова церква зможе вмістити близько 700 парафіян, її передбачається урочисто відкрити в першій половині 2021 року. Неподалеку від храму розташується резиденція митрополита Сирійської православної церкви Юсуфа Четіна, який очолює місцеву сирійську громаду.
В даний час в Туреччині (в основному в передмістях Стамбула) проживає близько 25 тисяч сирійських християн. Влада Туреччини приділяють особливу увагу цій релігійній громаді. Ще на початку конфлікту в Сирії в турецькому Мідьят з'явився табір біженців для сирійських християн, де було розміщено близько 4 тисяч осіб. До речі, місто Мідьят протягом декількох століть було центром сирійсько-християнського анклаву в провінції Мардін.
Раніше один з найдавніших православних монастирів світу - Сумєла, розташований в турецькій провінції Трабзон, відкрив двері після реставрації. Вік монастиря нараховує понад 1600 років, він був побудований в IV столітті. Відновлення святині християн тривало з 2015 року - і 15 серпня 2020 року в храмі монастирського комплексу православні священики провели першу за багато років релігійну службу.
За останні роки в країні відкрилися після реставрації десятки релігійних об'єктів, в тому числі велика синагога в Едірне, церква Святого Миколи в Гекчеада, католицька церква в Іскендеруні, вірменська протестантська церква в Діярбакирі, церква Нізіп Февкані в Газиантепе та інші.
За офіційними даними, в Туреччині проживають понад 180 тисяч послідовників християнства різних церков і близько 20 тисяч іудеїв. Процентне співвідношення немусульман до загальної чисельності населення становить 0,4%. Всього на території країни діють 435 церков і синагог, в середньому - 1 релігійний об'єкт на 461 немусульманина.