В Туреччині побудували новий християнський храм

В Туреччині побудували новий християнський храм
В Туреччині побудували новий християнський храм
02.10.2020
Оцініть статтю: 
(142 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У Туреччині (тобто - в сучасній Турецькій Республіці) вперше з 1923 року звели  нову християнську церкву - Храм Святого Єфрема. Будівництво  було завершено в рекордно короткі терміни - всього за кілька місяців. Храм звели на прохання сирійських християн-монофізитів в районі Бакиркей в європейській частині Стамбула.

Як повідомляє державена медіа-кампанія TRT, нова церква зможе вмістити близько 700 парафіян, її передбачається урочисто відкрити в першій половині 2021 року. Неподалеку від храму розташується резиденція митрополита Сирійської православної церкви Юсуфа Четіна, який очолює місцеву сирійську громаду. 

В даний час в Туреччині (в основному в передмістях Стамбула) проживає близько 25 тисяч сирійських християн.  Влада Туреччини приділяють особливу увагу цій релігійній громаді. Ще на початку конфлікту в Сирії в турецькому Мідьят з'явився табір біженців для сирійських християн, де було розміщено близько 4 тисяч осіб. До речі, місто Мідьят протягом декількох століть було центром сирійсько-християнського анклаву в провінції Мардін.

Раніше один з найдавніших православних монастирів світу - Сумєла, розташований в турецькій провінції Трабзон, відкрив двері після реставрації.  Вік монастиря нараховує понад 1600 років, він був побудований в IV столітті. Відновлення святині християн тривало з 2015 року - і  15 серпня 2020 року  в храмі монастирського комплексу православні священики провели першу за багато років релігійну службу.

За останні роки в країні відкрилися після реставрації десятки релігійних об'єктів, в тому числі велика синагога в Едірне, церква Святого Миколи в Гекчеада, католицька церква в Іскендеруні, вірменська протестантська церква в Діярбакирі, церква Нізіп Февкані в Газиантепе та інші.

За офіційними даними, в Туреччині проживають понад 180 тисяч послідовників християнства різних церков і близько 20 тисяч іудеїв. Процентне співвідношення немусульман до загальної чисельності населення становить 0,4%. Всього на території країни діють 435 церков і синагог, в середньому - 1 релігійний об'єкт на 461 немусульманина.

©️TRT World/YouTube
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.