Всесвітня організація охорони здоров'я: вживання алкоголю не захищає від COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я:  вживання алкоголю не захищає від COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров'я: вживання алкоголю не захищає від COVID-19
16.04.2020
Оцініть статтю: 
(206 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Під час карантину на тлі пандемії COVID-19 багато людей помилково вважають, що спиртні напої допоможуть їм протистояти коронавірусній інфекції. Однак це не так, адже алкоголь підсилює вразливість організму, викликає ризиковану поведінку, проблеми з психічним здоров'ям і може спричинити насильство.

Європейське регіональне бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ЄРБ ВООЗ) нагадує людям, що вживання алкоголю не захищає їх від COVID-19, і закликає уряди вжити заходів, що обмежують споживання алкоголю.

ВООЗ спільно з партнерами розробила інформаційний бюлетень «Алкоголь і COVID-19: що вам потрібно знати», у якому розглядаються і спростовуються міфи, а також пропонуються рекомендації, яких потрібно дотримуватися під час пандемії.

Як зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я, страх і дезінформація породили небезпечний міф про те, що вживання високоградусного алкоголю може вбити вірус COVID-19. Це не так — вживання будь-якого алкоголю становить небезпеку для здоров'я, але вживання високоградусного етилового спирту (етанолу), особливо якщо він був фальсифікований метанолом, може призвести до серйозних наслідків для здоров'я, зокрема смерті.

Вживання алкоголю пов'язане з цілою низкою інфекційних і неінфекційних захворювань і розладів психічного здоров'я, які руйнують захисні функції організму людини, підвищуючи рівень ризику інфікування COVID-19. 

Зокрема, алкоголь ставить під загрозу імунну систему організму і збільшує ризик несприятливих наслідків для здоров'я. Отже, люди повинні мінімізувати споживання алкоголю в будь-який час, особливо під час пандемії COVID-19.

Алкоголь є психоактивною речовиною, яка пов'язана з психічними розладами; люди, що піддаються ризику або мають розлад, пов'язаний з вживанням алкоголю, особливо уразливі, особливо в умовах самоізоляції.

ВООЗ вважає виправданим обмеження доступу до алкоголю під час пандемії COVID-19.

Алкоголь є причиною 3 мільйонів смертей на рік у всьому світі, третина з яких фіксується у Європейському регіоні ВООЗ. Це не тільки регіон з найвищим споживанням алкоголю і найвищою поширеністю питущих серед населення, але також регіон з найвищою поширеністю порушень вживання алкоголю серед населення і найвищою часткою смертей, викликаних алкоголем, серед усіх смертей.

«У Європейському регіоні алкоголь споживається у надмірних кількостях і призводить до занадто великої кількості жертв. Під час пандемії COVID-19 ми повинні по-справжньому запитати себе, на які ризики ми йдемо, залишаючи людей під замком у їх будинках з речовиною, яка є шкідливо як з точки зору їхнього здоров'я, так і з точки зору їх поведінки щодо інших, зокрема й насильства», — говорить Карина Феррейра-Борхес, керівник програми програми ЄРБ ВООЗ з боротьби з алкоголем і наркотиками.

Існуючі норми і правила для захисту здоров'я і зниження шкоди, заподіяної алкоголем, такі як обмеження доступу, повинні бути підтримані і навіть посилені під час пандемії COVID-19 і надзвичайних ситуацій; водночас потрібно уникати будь-яких послаблень правил.

Існує необхідність у додатковому інформуванні громадськості про ризики, пов'язані з вживанням алкоголю, а також підтримці і зміцненні служб з боротьбі з алкоголем і наркотиками.

Інформаційна картка містить важливу інформацію, яку ви повинні знати про споживання алкоголю і COVID-19.

У ній розвінчується дезінформація, поширена у соціальних мережах й розповсюджена через інші канали зв'язку про алкоголь і COVID-19.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.