В Узбекистані з 17 серпня дозволили відновити діяльність мечетей і інших релігійних організацій, яким висунули ряд вимог. Зокрема, вони повинні проводити щоденну дезінфекцію і забезпечити суворе дотримання прихожанами соціальної дистанції в 2 метри.
Про це повідомляє «АН Podrobno.uz» , уточнюючи важливий момент — релігійні організації зобов'язані тимчасово утриматися від проведення служб у п'ятницю, суботу і неділю.
Як повідомляло «АН Podrobno.uz» раніше, президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв заявив про необхідність поступового ослаблення вимог карантину, щоб забезпечити стійку роботу економічної і соціальної сфер, полегшити умови життя населення, не стримуючи при цьому боротьбу за здоров'я і життя громадян.
У Казахстані також пропонують спростити обмежувальні заходи у зв'язку з поліпшенням санепідситуації — про це сказано у зверненні Духовного управління мусульман Казахстану до джамаату.
Як зазначається, на засіданні державної комісії було розглянуто план поетапного скасування карантинних заходів — однак з'ясувалося, що релігійні установи як і раніше залишаються у переліку заборонених об'єктів.
Духовне управління мусульман Казахстану запропонувало компетентним органам знову відкрити мечеті з дотриманням карантинних вимог. Пропозиція ДУМК — на стадії схвалення. Планується поетапне відкриття мечетей зі збереженням заповнюваності не більше 30% і з дотриманням вимоги про заповненість приміщення з розрахунку 4 квадратних метри на одного відвідувача.
«Є велика надія, що, дасть Бог, наші мечеті незабаром знову відчиняться», — йдеться у зверненні Духовного управління мусульман Казахстану.
У Киргизстані коронавірус також вніс свої корективи у діяльність мечетей — деякі з них не лише призупинили діяльність у зв'язку з епідситуацією, а надали свої приміщення для облаштування польових госпіталів. Зокрема так вирішили в селі Бірімдік під Бішкеком.
Як повідомлялося, через епідемію коронавірусної інфекції у країні склалася важка ситуація. Під стаціонари і карантинні установи перепрофілювали спортивні і промислові об'єкти, пекарні, мечеті, санаторії, ресторани і готелі. Через велику кількість померлих (1 364 з початку епідемії до кінця липня) від викликаних коронавірусом захворювань 30 липня було оголошено Днем національного трауру на згадку про громадян, які стали жертвами COVID-19. Серед померлих за час епідемії — ректор Ісламського інституту міста Токмак Чуйської області «Лукман аль-Хакім» Гауханов Лугмара Таїрович і кази мусульман міста Бішкек Садриддин ажи Маджитов.
Через пандемію коронавірусу в Таджикистані мечеті зачинені, послаблень не було навіть на святкування Іди Курбон (Курбан-байрам, Ід аль-Адха), яке проводилося у родинному колі.
У Туркменістані всі мечеті і місця зіяратів (кладовищ) зачинено «з метою профілактики» з 13 липня по 31 серпня на підставі наказу Муфтіяту Туркменістану і відповідно до розробленого керівництвом країни «Планом забезпечення готовності Туркменістану до протидії пандемії коронавірусу і вжиття заходів швидкого реагування».
Відвідувати мечеті було дозволено тільки працівникам Муфтіяту. При цьому азани звучали.
Крім того, у Туркменістані з метою профілактики інфекційних захворювань запровадили ряд обмежень, зокрема призупинено закордонне авіасполучення, рух потягів і міжміських автобусів, а також припинена діяльність закладів громадського харчування і торгових ринків.