Європарламент планує розширити санкції проти РФ через Крим

Європарламент планує розширити санкції проти РФ через Крим
Дебати євродепутатів про порушення Російською Федерацією прав людини в окупованому Криму і голосування відповідної резолюції відбудуться у четвер, 5 жовтня
05.10.2017
Оцініть статтю: 
(414 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

В Європейському парламенті закликають Брюссель розширити економічні та персональні санкції проти РФ та осіб, причетних до переслідування кримських татар та інших українських політичних в’язнів у РФ. Цей пункт доданий у проекти п’яти зареєстрованих резолюцій у справах кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова і журналіста Миколи Семени. Документ представила політична група Європейських консерваторів і реформістів.

Дебати євродепутатів про порушення Російською Федерацією прав людини в окупованому Криму і голосування відповідної резолюції відбудуться у четвер, 5 жовтня.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, у проекті йдеться про те, що Європарламент закликає Раду ЄС підготувати наступний пакет санкцій, який буде активований, якщо РФ відмовиться припинити переслідування Меджлісу кримських татар і продовжуватиме порушувати права людини в Криму.

Документ також містить вимогу до керівництва РФ негайно звільнити всіх незаконно ув’язнених у Криму та РФ українських політичних заручників і скасувати висунуті їм звинувачення.

Європейські консерватори і реформісти також підтримали в своєму документі створення міжнародної переговорної платформи з метою деокупації Криму.

В опублікованій 25 вересня доповіді ООН констатується, що під час окупації Росією Криму зафіксовані довільні арешти, насильство, жорстоке поводження з людьми, тортури і мінімум одна позасудова розправа. 10 осіб за час окупації пропали безвісти.

19 грудня 2016 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію про порушення прав людини на окупованому півострові.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.