Протягом трьох днів українські мусульмани, як і їхні одновірці в усьому світі, відзначали свято жертвоприношення — Ід
Як Іслам в Україні повідомляв у перший день святкувань, на честь події, коли Ібрагім (Авраам) був готовий принести в жертву Всевишньому на знак покори Його волі власного сина і в останній момент Аллаг замінив його бараном, мусульмани приносять у жертву худобу, пам’ятаючи про те, що суть цього діяння — в тому, щоб бути щедрим, жертовним, відданим Аллагу і вдячним за прямий шлях — Іслам. З цією метою жертовне м’ясо ділиться на частини, яке роздається нужденним, дарується близьким, і тільки частина залишається у жертводавця.
— Ми від тієї тварини, яку купуємо на власні гроші і приносимо в жертву заради Всевишнього Аллага в свято
Цьогоріч Ісламськими культурними центрами ВАГО «Альраід» на честь свята жертвопринесення у всій країні (окрім окупованих територій) було роздано м’ясо більше 1000 баранів і 30 биків.
Тільки в Києві, за словами директора Ісламського культурного центру Ісмаіла Кади, набори для роздачі нужденним одновірцям (багатодітні, малозабезпечені сім’ї, переселенці з тимчасово окупованих Криму і частини Сходу України) формувалися з м’яса 12 биків і більше 100 баранів. Приємним, і в буквальному сенсі вагомим доповненням до традиційного м’яса цього разу було борошно — по 5 кілограмів у наборі.
— Борошно роздають від імені нашого Ісламського культурного центру, а жертовні тварини придбані на кошти благодійного фонду з Німеччини «Мусліме Хельфен» і мусульман Катару. Зазвичай ми роздаємо м’яса не менше, ніж 300–400 людям, — каже муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.
В Ісламському культурному центрі м. Києва (вул. Дегтярівська,
Традиція роздачі жертовного м’яса привернула увагу журналістів українських ЗМІ, і серед запитань, які ставили в цей день муфтію ДУМУ «Умма» шейху Саіду Ісмагілову, було і таке: чи існує якась особлива молитва, яку повинен вимовити мусульманин перед закланням тварини?
— Коли ріжуть тварину, кажуть: «Бісміллягу Аллагу акбар!» — «В ім’я Аллага, Аллаг понад усе!» — і цього достатньо, — відповів
— Нічого особливого, жодних особливих молитов не передбачено.