50 українських мусульман почали здійснення Хаджу (РЕПОРТАЖ)

50 українських мусульман почали здійснення Хаджу (РЕПОРТАЖ)
09.12.2008
Оцініть статтю: 
(207 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 канал, 3.12.2008 00:26

Паломництво до головної святині Ісламу - священної Кааби в місті Мекка відбувається щороку.

Останню молитву перед подорожжю прочитали, тепер можна і збиратися. Кримчанин Рефат Муслімов найстарший серед цьогорічних українських паломників. Та аксакал на вік не звертає уваги. Радіє та пишається тим, що він перший зі свого села, кому за останні сто років пощастить побувати у Мецці.

Хадж є одним із п'яти стовпів ісламу, його повинен здійснити бодай раз в житті кожен мусульманин. У Мецці віряни моляться та виконують низку ритуалів. Зокрема, обходять сім разів Каабу - головну святиню ісламу. Саме до неї мусульмани всього світу звертаються у своїх щоденних молитвах. Під час хаджу мусульмани просять Всевишнього пробачити їм гріхи та послати Свою милість. Ті, хто здійснив хадж, носять почесне звання - "хаджи".

Двотижнева подорож до Мекки обійдеться у понад чотири тисячі доларів. Проте, за словами українських мусульман, це не головна перепона. Усі охочі не мають змоги здійснити хадж через обмеження з боку Саудівської Аравії для кожної країни. За рішенням короля держави, українських прочан має бути не більше ніж сто п'ятдесят. Хоча охочих відвідати святиню в Україні назбирається не менш як п'ять тисяч щороку.

Українські паломники відправляться в Хадж з Києва авіарейсом Київ-Анкара. З Туреччини добиратимуться до Мекки автобусами. А вже 15 грудня повернуться додому.

За матеріалами 5 канал

Новина на сайті 5 каналу

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.72Мб)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.