Бути гідними мусульманами і гідними громадянами України, — проповідь муфтія

Бути гідними мусульманами і гідними громадянами України, — проповідь муфтія
09.03.2018
Оцініть статтю: 
(380 оцінки)
Собкор
Зображення користувача Собкор.

В мечеті Ісламського культурного центру Києва щоп’ятниці завжди велелюдно. День колективної молитви не дарма сприймається багатьма як радісний, однак цього разу лиця багатьох прийшлих на джума-намаз були затьмарені думками про події 6 березня — обшуки в ІКЦ і спроби кинути тінь на мусульман ДУМУ «Умма», формуючи негативну громадську думку про них. Мабуть, це природна реакція будь-якої людини, на адресу якої лунають несправедливі звинувачення, особливо якщо представники силових структур за наклепи починають проти неї якісь дії. І тому тема традиційної п’ятничної проповіді, з якою звернувся до вірян муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, стосувалася випробувань і необхідність гідно проходити їх, при цьому залишаючись гідним мусульманином і гідним громадянином своєї країни.

«О ті, що увірували! Зверніться за допомогою до терпіння і намазу. Воістину, Аллаг — з терплячими» (Коран, 2: 153) — цей аят нагадав муфтій у своїй п’ятничній проповіді 9 березня. Шейх Саід прочитав і пояснив й інші аяти, що закликають до терпіння:

— «О ті, що увірували! Будьте терплячими, запасайтеся терпінням, будьте стійкими і бійтеся Аллага, — можливо, ви досягнете успіху» (Коран, 3: 200). У цьому та інших аятах Священного Корану Аллаг закликає мусульман до терпіння, бо «терпіння — це половина віри». Всевишній закликає нас до стійкості, щоб ми непохитно і якомога достойніше проходили будь-які труднощі, з якими зіткнемося в цьому житті — як кожен мусульманин, так і вся мусульманська умма. Випробування і труднощі завжди випадали на долю кращих з мусульман. Випробування випадали на долю всіх пророків і посланців Аллага, а також мусульманських вчених і сподвижників Пророка (мир йому і благословення). Воістину, перенесені труднощі очищають вірянина, і це природно.

Муфтій також нагадав, що Аллаг випробовує того, кому бажає блага, і навів як приклад один із достовірних хадисів Посланця (мир йому і благословення):

— Якщо Всевишній любить і бажає найкращого рабові, що вірить, то обов’язково на долю цієї людини випадатимуть труднощі і випробування. Посланець Аллага (мир йому і благословення) сказав: «Той, хто то вірує, піддаватиметься випробуванням, які торкнуться його самого, його дітей і його майна — доти, доки не зустріне Всевишнього Аллага безгрішним».

На завершення проповіді шейх Саід закликав одновірців бути гідними мусульманами і гідними громадянами України, щоб кожен з них був «дзеркалом праведності і хороших вчинків».

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.