Чергова провокація: Вперше в історії жінка-мусульманка виступила з проповіддю перед чоловіками

1
"Ніщо в Корані не забороняє подібних богослужінь" Аміна Вадуд
18.10.2008
Оцініть статтю: 
(113 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Газета по-українськи, 18.10.2008 11:15

Уперше в історії мусульманської общини Британії жінка зробила п'ятничний намаз і виступила з проповіддю до змішаної групи віруючих.

Згідно з традицією, що трактувалася багатьма як обов'язкова вимога шаріату, жінка може виступати в ролі імама лише перед жінками, здійснювати ж намаз перед групою єдиновірців, що складається з представників обох статей, належить тільки чоловікові.

Американський професор теології Аміна Вадуд із Старр-колледжа в Каліфорнії запрошена Навчальним центром мусульман Оксфордського університету виступити з доповіддю на конференції "Жінка і іслам".

"Ніщо в Корані не забороняє подібних богослужінь, - заявила Вадуд. - Проведене мною богословське дослідження суті ісламу вказує на необхідність відходу від традиції, що обмежує можливості жінки виступати в ролі проповідника".

Історична подія відбулася в актовій залі Вулфсонського коледжу. На ній були присутні близько півтора десятків прихильників модернізації ісламу. Приблизно стільки ж жінок-мусульманок зібралися біля будівлі з плакатами, що вимагали зберігати традиції.

Всупереч побоюванням місцевої влади, захід відбувся спокійно, повідомляє Бі-Бі-Сі.

За матеріалами Газета по-українськи

Від редакції.

Вперше п'ятничну молитву Аміна Вадуд провела в Нью-Йорку 18 березня 2005 року.

В історії ісламу не було випадків, щоб жінка очолювала п'ятничну молитву або проголошувала п'ятничну проповідь. Такого не було навіть у період, коли мусульманським Єгиптом у часи мамелюків правила жінка по імені Шагарат Ад-Дурр. Іслам установлює, що очолювати молитву повинен чоловік.

Жінка ж може вести колективну молитву тільки в тому випадку, якщо в молитві беруть участь винятково жінки.

Читайте також:

Может ли женщина возглавлять пятничный намаз? (Фатва)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.