В міжнародному дитячому таборі «Джерела толерантності», що розташований на території санаторію «Водограй» у смт Чинадієво Мукачівського району Закарпатської області нещодавно відбувся День кримськотатарської культури, під час якого з дітьми працювали педагоги національних громад України — фахівці, які пройшли спеціальну підготовку на семінарах Конгресу національних громад України, відомі представники культури та мистецтва, зокрема
Фотозвіт про «кримськотатарський день» оприлюднено на сайті табору TolerSpace.
Як повідомляють організатори таботу, тут з дітьми працюють за авторською методикою «Занурення у національну культуру». Табір «Джерела толерантності» є унікальним за своєю концепцією. Його програма передбачає одночасно з оздоровленням, знайомство дітей з історією, культурою і традиціями етносів України. Кожній національній громаді у програмі присвячено окремий день, коли весь колектив табору живе її національним життям.
В програмі табору провідне місце посідають заняття з історії, культури, традицій народів України. Діти знайомляться з національними культурами, вчать танці та пісні народів України, народні спортивні ігри тощо.
Метою проекту є формування свідомого блоку протистояння ксенофобії, виховання толерантності, формування активної громадянської позиції у молоді національних громад, поширення знань про національне розмаїття України та інших країн. Табір працює за унікальною методикою, яка передбачає щоденні заняття, під час яких всі учасники пробують жити як представники певної культури.
Як підкреслюють організатори табору, у багатонаціональній країні, якою є Україна, виховання толерантності становить одне із першочергових завдань. А табір є одним з вагомих чинників поширення міжетнічної та міжрелігійної толерантності.
Програма табору «Джерела толерантності» підтримана громадськістю, його роботу висвітлювали загальноукраїнські і національні засоби масової інформації.
Крім того, організатори підкреслюють: «Джерела толерантності» — єдиний табір, де дитина може зануритись у культуру багатьох народів, які мешкають в Україні, отримати унікальний досвід спілкування з дорослими та юними представниками різних національних громад України, презентувати культуру власного народу. Наш табір робиться не дорослими для дітей, а дорослими і дітьми разом для всіх його учасників — від директора до наймолодшого за віком учасника».