Курбан-байрам відзначають мусульмани усього світу (РЕПОРТАЖ)

Курбан-байрам відзначають мусульмани усього світу (РЕПОРТАЖ)
09.12.2008
Оцініть статтю: 
(228 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 канал, 08.12.2008 22:40

Свято жертвоприношення - одне з найбільш шанованих в ісламі. Цього дня - кожен мусульманин мусить принести в жертву барана, корову чи верблюда.

Салек Афзель заспокоює жертовну тварину. Він уже дав баранові зранку прогулятися востаннє.

Цей обряд чоловік виконує щороку. Зазвичай для жертвоприношення обирає найкращу та найвгодованішу вівцю. Каже, від цього залежить, якою буде милість Божа. Проте скаржиться: знайти потрібну худобу у місті дедалі важче. От і цього року довелося їхати за сорок кілометрів від Києва.

Сахель Афзель, мусульманин: "Приходится ехать в села искать барана. Вот сейчас приехали и до вечера придется обделывать мяса - и вот так праздник проходит".

Жертвоприношення - неодмінна умова Курбан-Байраму. Як пишеться у Корані - пророк Ібрагім хотів принести в жертву свого сина. Однак коли підняв на нього руку - Бог змилостивився і дав для жертвоприношення барана. Згідно з традиціями - одну третину жертовної тварини мусульмани залишають собі, а решту віддають бідним. Головне, кажуть віряни, - не скупитися на тварину.

Головне дійство під час свята відбувається в мечеті. Тут проводять колективні молитви та влаштовують гуляння.

Курбан-байрам триватиме до середи. Протягом цього часу мусульмани повинні веселитися, ходити в гості, вітати один одного та - обов'язково - пробачити старі образи.

За матеріалами 5 канал

Новина на сайті 5 каналу

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.72Мб)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.