Листопад релігійний: Пилипівка, Адвента і Курбан-Байрам

1
Стояння на горі Арафат (Фото BBC)
05.11.2009
Оцініть статтю: 
(208 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Сегодня», 4.11.2009

26 листопада або за мусульманським календарем 9-го Зуль-Хіджа учасники хаджу (паломництва у Мекку) відвідують гору Арафат для намазу. Вважається, що це самий пам'ятний із днів Аллаха. За здійснення хороших вчинків у день Арафат винагорода збільшується багаторазово, так само, як і вага гріхів. Ну, а їх заведено замолювати стоячи, і до заходу сонця. Найважливішим вчинком вважається при цьому піст.

Для здійснення хаджу є ряд умов: 1) потрібно досягти повноліття; 2) бути психічно здоровим; 3) бути мусульманином; 4) бути вільним; 5) мати достутньо коштів, щоб забезпечити своє паломництво і утримання родини; 6) усвідомлювати і не заперечувати обов'язковість хаджу; 7) завчасно виїхати у дорогу, щоб встигнути до моменту початку хаджу. Роблячи хадж правовірний мусульманин зобов'язаний дотримуватися наступного: облачитися в одіяння прочанина, зробити два обходи навколо головної мусульманської святині - Кааби, один до, а другий після стояння у долині Арафат.

КУРБАН-БАЙРАМ. 27 листопада мільярд мусульман, наявних у світі, відзначать одне зі своїх головних свят - День жертвоприношення, яким закінчується щорічне паломництво у Мекку. Курбан-байрам є тюркською назвою, його арабський еквівалент - Аль-Адха. Відзначають його на згадку про те, як пророк Ібрагім (Авраам) збирався принести у жертву Аллахові свого сина Ісмаїла, доводячи свою відданість Богу. Однак у самий останній момент Всевишній зупинив занесену над отроком руку і послав заміну - білого барана, який і був заколотий. Приношення жертви на Курбан-байрам - обов'язок кожного мусульманина. Дві третини отриманого м'яса слід роздати біднякам, залишок - на святковий стіл.

Найбільш благочестиві мусульмани постятся, а на світанку йдуть у мечеть до ранкової молитви. По закінченні намазу вертаються додому, пізніше збираються групами на вулиці, де співають хором славослів'я Аллахові. Крім цього ходять у гості і поминають покійних родичів.

(Наводиться у скороченні)

Повна версія статті на сайті газети «Сегодня»

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Курбан-байрам відзначають мусульмани усього світу (РЕПОРТАЖ) (5 канал)

Курбан-байрам (24 TV)

Мусульмани відзначають Курбан-Байрам (1+1)

50 українських мусульман почали здійснення Хаджу (РЕПОРТАЖ) (5 канал)

Інші публікації у газеті «Сьогодні»:

Ісламський проповідник закликав Єлизавету II прийняти іслам

В уніформі британських поліцейських з'явився хіджаб

У Штатах відкриють перший ісламський коледж

У Данії доведеться доплатити за паранджу в автобусі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.