Мечеть за ґратами

1
У харківських засуджених, що сповідують іслам, з’явилася в колонії молитовна кімната – як запевняють, перша така в Україні
08.02.2012
Оцініть статтю: 
(337 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Радіо Свобода», 7.02.2012

У харківських засуджених, що сповідують іслам, з’явилася своя молитовна кімната. У харківській мусульманській громаді запевняють, що в Україні це перше спеціально облаштоване приміщення для в’язнів-мусульман. Молитовна кімната відкрита у 18-й виправній чоловічій колонії.

У мусульман Холодногірської колонії післяобідня молитва: послідовники ісламу, сидячи навколішках, дивляться в бік Кааби (це головна святиня для мусульман). 36 віруючих, засуджені з різних країн, звеличують Аллага, звертаються зі своїми проблемами до Бога.

У мечеті колонії на підлозі килим, на стінах – картини, фотографії, на яких мусульманські святині та цитати з Корану.

​​У мусульман впродовж дня є обов’язкових п’ять молитов. Засуджені у Харкові можуть молитися тоді, коли дозволятиме розпорядок життя за ґратами, розповідає начальник Харківської 18-ї чоловічої виправної колонії, полковник внутрішніх військ України Сергій Іванов.

«Якщо вони зможуть правити свою службу, не порушуючи графіку дня, бо у нас обов’язковими є перевірки засуджених, робота, то все буде гаразд. Безумовно, сюди зможуть приходити ті віруючі, які не завантажені роботою», – каже він.

Асім Ахмедов із родини віруючих. «Коли був на свободі, ходив з мамою в мечеть», – згадує він. Коли дев’ять років тому Ахмедов потрапив за ґрати, то в цій колонії не було окремого приміщення для мусульман. Тоді Асім Ахмедов стелив килим біля свого ліжка, молився у присутності кількох десятків співмешканців по кімнаті. «Якось неприємно почувався. На мене кидали такі погляди недоброзичливі», – розповів чоловік.

Згодом послідовникам ісламу керівництво колонії дозволило збиратися в методичному кабінеті соціально-виховної роботи. У цьому ж кабінеті свої зібрання проводили миряни протестанських церков.

Для мусульман мечеттю є будь-яке приміщення, де можна поклонитися Богові. Втім, для них дуже важливо, щоб в обрядовому приміщенні було місце для омовіння рук і тіла, і така кімната відтепер є, там є і душ.

Засуджені розпочинають молитву у чистих робах, і це важливо, пояснює духовний наставник колонійських мусульман Сергій Путилін.

«Місце молитви має бути чистим і мусульманин має бути ритуально чистим. Тому п’ять раз на день молимося як мінімум, і стільки ж робимо омовіння», – каже він.

​​Добрі мусульманські поради для всіх охочих

«Добрі поради», а так називає своє звернення до засуджених Сергій Путилін, зможуть почути не лише мусульмани, а й усі допитливі засуджені. Їм запропонують вивчення арабської мови та духовну літературу.

Ремонт і облаштування для мечеті засуджені мусульмани робили гуртом. На це пішли пожертви як самих колонійців, так і харківської обласної мусульманської громади «Милість».

Керівництво колонії пішло назустріч мусульманам у межах програми релігійної толерантності.

На сьогодні в установах виконання покарань Харківської області працюють релігійні організації різних конфесій. Вони охоплюють засуджених, які сповідують християнську православну віру – 2310 осіб (вони мають свій храм УПЦ (МП) на території колонії), різні протестантські течії – 622 особи, іслам – уже загадані 36 осіб, юдаїзм – 5.

Оригінал статті на сайті «Радіо Свобода»

Публікації на тему в українських ЗМІ:

У харківській колонії відкрили мечеть («Вечірній Харків»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.