Мусульмани відзначають свято Рамадан-Байрам (РЕПОРТАЖ)

Мусульмани відзначають свято Рамадан-Байрам (РЕПОРТАЖ)
09.12.2008
Оцініть статтю: 
(177 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 канал, 30.09.2008 20:07

Одне із двох найвеличніших ісламських свят відзначаюють сьогодні мусульмани. Його називають Ураза-Байрам, Ораза-Байрам або ж Рамадан-Байрам. Відзначає свято і двохсотп'ятдесяти тисячна громада кримських татар.

Свято Рамадану – родинне. Із ним впродовж трьох днів вітають спершу батьків, потім близьких родичів та сусідів. Старші за віком за привітання віддячують подарунками. За святковим столом цього дня зазвичай збирається уся рідня, разом відзначають завершення посту. Кримські татари усі ці традиції зберегли і за часів депортації, і за часів радянської влади.

Ілімдар Абдурашитов, голова мусульманської громади м. Білогорська: "На свято, коли ми ще жили в Узбекистані у дитинстві ми приходили до бабусь та дідусів, вітали їх, цілували їм руки. Це була велика радість для нас. Нас вчили цього батьки, це живе в нас, ми передаємо це нашим дітям. Зараз, коли ми повернулися на нашу батьківщину, до Криму, ми відроджуємо ці традиції".

Після ранкової молитви - настає свято розговіння. Арабською Ід-аль-Фітр, тюркською Рамадан-Байрам. Його відзначають після місячного посту, коли мусульманам дозволено їсти та пити лише після заходу сонця та до світанку. Сьогодні усі заборони знімаюють.

Святкова молитва у Сімферополі, як і в усі останні роки, знову відбувається у спортивній залі Палацу культури профспілок. У будівництві Соборної мечеті жодних зрушень. У мусульманської громади Сімферополя незвичне місце для спілкування з Богом.

За матеріалами 5 канал

Новина на сайті 5 каналу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.