Ще 40 українських мусульман вирушили на хадж до Саудівської Аравії (ВІДЕО)

1
Подружжя Хусам та Віра перед відправленням у хадж
11.11.2010
Оцініть статтю: 
(188 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«5 канал», 10.11.2010

40 мусульман із Києва, Донецької, Луганської, Дніпропетровської областей вирушили сьогодні у хадж. Це остання третя група українців, які здійснюють традиційне паломництво до Мекки напередодні свята Курбан-Байрам. Загалом цього року до святих місць подалася рекордна кількість українських мусульман майже 200.

Мінімум речей, максимум духовних роздумів. У подорож до святих місць Хусам та Віра з Києва взяли лише найнеобхідніше. Виняток святкова хустка для дружини та жовто-блакитний прапор для чоловіка.

Хусам Саляма, паломник: «Так как я гражданин Украины - я буду свою страну представлять, подниму флаг выше. Чтобы все видели, что украинские мусульмане тоже совершают хадж».

Родина Хусама вирушає до Саудівської Аравії учотирьох ще з сестрою та матір’ю дружини. Жінки виконають хадж уперше, а от голова родини вже бував у святих місцях у 7 річному віці.

Хусам Саляма, паломник: «Именно когда зашел в Каабу, первый раз в мечеть, это было такое впечатление! Я хочу еще раз его испытывать».

Саме за враженнями та прощенням усіх гріхів Всевишнім їдуть до Мекки Танзіля та Саліх. Брата із сестрою на хадж запросив король Саудівської Аравії, який і оплачує недешеву поїздку 3,5 тисячі доларів на людину. Якби не такий спонсор, кажуть експедитор і домогосподарка з Донецька, вони ще б довго збирали гроші на обов’язкову для кожного мусульманина подорож.

Танзіля Іса та Саліх Антіпов, паломники: «Нас будет встречать консул, нам зеленый свет. Эта поездка окутана ореолом добра, высокого отношения, которое даже не с чем сравнить».

Українців, які хочуть здійснити хадж, постійно більшає. Цього року в паломництво вирушала рекордна кількість українок 39 жінок. Це пов’язують з відродженням духовності та підвищенням добробуту мусульманських родин.

Ісмаїл Кади, голова всеукраїнської асоціації «Альраїд»: «Есть такая добрая традиция, когда удается кому-то ити на хадж, то все окружающие, знакомые люди. Друзья просят, чтобы он читал за них мольбу. То, что есть мобильный телефон, и я по мобильному начинаю по алфавиту, начиная от А до Я».

Останні слова прощання та поради і автобуси з паломниками вирушають в аеропорт. На них чекає 12 годин польоту, пересадки і лише потім довгоочікувана свята земля.

Оригінал новини на сайті 5 каналу

Інші публікації на сайті 5 каналу:

Курбан-байрам відзначають мусульмани усього світу (РЕПОРТАЖ)

50 українських мусульман почали здійснення Хаджу (РЕПОРТАЖ)

Кримські татари вимагають від влади виділити землю під будівництво мечеті

У Чечні відкрили найбільшу в Європі мечеть

Мусульмани відзначають свято Рамадан-Байрам (РЕПОРТАЖ)

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Григорій Гришко. Щоденник прочанина. Київ-Мекка-Медина.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.