Сьогодні у мусульман свято вознесіння пророка Мухаммеда до престолу Аллаха

Сьогодні у мусульман свято вознесіння пророка Мухаммеда до престолу Аллаха
20.07.2009
Оцініть статтю: 
(255 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

УНІАН, 20.07.09

Мусульманське свято Лейлят аль-ісра валь-мі`радж (Раджаб-байрам) - ніч вознесіння пророка Мухаммеда до престолу Аллаха. Свято встановлене на згадку про дивну подорож Мухаммеда з Мекки до Єрусалима і його сходження (мі`радж) на небеса до престолу Аллаха.

У корані про цю подію згадується у сурі «Аль-ісра» («Перенесений вночі»). У хадисах, присвячених цій події, говориться, що в цю ніч архангел Джабраїл відвідав пророка Мухаммеда, сплячого біля мечеті у Мецці, і закликав його здійснити подорож до Єрусалиму на крилатому коні Бораку. Спочатку Мухаммед і Джабраїл побували на горі Синай і в Бейт-ляхмі (Віфлєємі), а потім наблизилися до воріт Єрусалимського храму. Мухаммед увійшов до Храму, де на нього чекали інші пророки, і зробив разом з ними молитву, на якій він був предстоятелем - імамом. Після молитви Джабраїл підніс Мухаммеду два келихи - один з молоком, інший з вином. Коли Мухаммед обрав молоко, Джабраїл вигукнув: «Справді ти на правому шляху - ти і народ твій! Вино заборонене для вас» (заборона ісламу на вживання алкогольних напоїв заснована, зокрема, і на цьому епізоді).

Потім, за переказами, у супроводі Джабраїла Мухаммед зробив сходження на небо по сходах ангелів (мі`радж) і відвідав сім небес. На першому небі сам Адам відкрив Пророкові небесні брами; на другому він зустрів пророків Яхью і Ісу, на третьому - Юсуфа, на четвертому - Ідріса, на п`ятому - Харуна, на шостому - Мусу; на сьомому, вищому небі сидів праотець і патріарх усіх пророків Ібрагім, який показав Мухаммеду Рай. Всі пророки вітали Мухаммеда як брата. А коли з сьомого неба Мухаммед з`явився до престолу Аллаха, то розмовляв з ним, вимовивши 99 тисяч слів...

Потім Мухаммед був повернений назад в Мекку. Розповідаючи про цю подорож, пророк Мухаммед підкреслював, що вона відбулася миттєво: повернувшись до Мекки, він виявив, що ліжко його ще не охололо, а з глека, перекинутого Джабраїлом, навіть не встигла витекти вода.

В ніч Мі`радж мусульмани читають Коран, моляться і розповідають перекази про чудове піднесення пророка. У день свята всі відвідують мечеть.

Оригінал статті на сайті УНІАН

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.