Студентка університету ім. М. П. Драгоманова: «Як багато у мене було нічим не підтверджених стереотипів про Іслам і мусульман!»

Студентка університету ім. М. П. Драгоманова: «Як багато у мене було нічим не підтверджених стереотипів про Іслам і мусульман!»
© Альраід: Студенти нацуніверситету ім. М. П. Драгоманова — в гостях у ІКЦ
20.11.2017
Оцініть статтю: 
(367 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Ісламський культурний центр м. Києва знову приймав гостей. Цього разу тут побували студенти відділення релігієзнавства Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, які дізналися про можливість такого відвідування від колишньої студентки.

Гостей зустрічав глава відділу ознайомлення з Ісламом і культурою Сходу Тарік Сархан.

Студентам провели екскурсію, показали приміщення мечеті, бібліотеку, ознайомили з роботою відділів, провели в «штаб-квартиру» жіночої організації «Мар’ям» і в класи гімназії «Наше майбутнє». Гості дізналися про діяльність активістів-мусульман центру, про проекти та програми, які реалізують послідовники Ісламу, про внесок в міжрелігійні і міжнаціональні волонтерські проекти, який здійснюють віряни.

У конференц-залі Тарік Сархан прочитав студентам ознайомчу лекцію про Іслам і його послідовників, і потім за чашкою чаю в форматі неформального спілкування гості могли поставити свої запитання, що стосувалися історії, культури, звичаїв народів, які сповідують Іслам.

Побачене і почуте справило на студентів велике враження: як зізналася одна гостя, вона і не знала, як багато у неї було стереотипів про Іслам і мусульман, що абсолютно не відповідають дійсності!

На прощання Тарік Сархан запропонував організувати спільними зусиллями лекцію про історію та поширення арабської мови. Попередньо цей захід буде приурочено до Міжнародного дня арабської мови, який відзначається 18 грудня.

Як уже не раз писав «Іслам в Україні», студенти вищих навчальних закладів — часті гості в ІКЦ м. Києва та інших міст України. Саме тут викладачі університетів, духовних семінарій та академій воліють проводити лекції та практичні заняття з релігієзнавства, філософії, соціології та культурології в рамках відповідних циклів. Також все частіше і частіше ісламознавців, фахівців з ісламського права, імамів мечетей, а також муфтія Духовного управління мусульман України «Умма» запрошують як лекторів, а також на зустрічі зі студентами вишів України.

Читайте за темою:

Лекції з ісламознавства краще засвоюються в Ісламському культурному центрі, — студенти київських ВНЗ 

Лекції з релігієзнавства — в Ісламському культурному центрі 

Вперше в історії з кафедри Могилянки звучало слово муфтія 

В читальному залі КНУ ім. Шевченка з’явився Коран українською мовою 

В Ісламському культурному центрі Києва знову гостювали студенти 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.