Свято жертвопринесення. Харківські мусульмани відзначають Курбан-байрам

Свято жертвопринесення. Харківські мусульмани відзначають Курбан-байрам
17.11.2010
Оцініть статтю: 
(391 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Медіа група «Об'єктив», 16.10.2010

Сьогодні мусульмани всього світу відзначають Курбан-байрам. Це друге за значенням ісламське свято після священного місяця Рамадан. Цього дня кожна мусульманська сім'я повинна принести в жертву Аллаху тварину.

У свято жертвопринесення Курбан-байрам десятки мусульман збираються в мечеті. За переказом, цього дня пророк Ібрахім повинен був принести в жертву Аллаху свого первістка. І коли пророк готувався убити свого сина, Всевишній поміняв його на ягня. З того дня мусульмани приносять у жертву Аллаху тварин.

Мурад Омаров, голова обласного товариства азербайджансько-української дружби:

Кожен мусульманин, незалежно від того, де він знаходиться, повинен здійснити жертвопринесення. Звичайно, той мусульманин, який має на це можливість. Той, який вже зробив це, повинен пригощати тих, які не можуть це робити.

У жертву Аллаху в мечеті у районі ХТЗ приносять декілька сотень баранів. Мусульмани вірять: кров тварини очищає душу людську від усіх гріхів. До своїх жертв тут висувають особливі вимоги.

Ахунд Гаджі Каміль Алескеров, імам харківської мечеті:

Молодшого за рік не можна, найкращого. Якщо ради Аллаха віддаєш, то віддавай саме хороше.

За традицією, м'ясо барана ділять на три частини. З однієї готують пригощання для рідних і близьких, другу залишають собі, а третю частину мусульманин віддає бідним людям. Вже багато років азербайджанська община м'ясо тварини віддає дітям у притулку.

Валентина Уварова, юрист обласного притулку «Гармонія»:

З цього барана ми, як правило, готуємо дітям на вечерю якусь страву. Цього разу ухвалили рішення приготувати плов з бараниною. Думаємо, що плов буде смачним, дітям всім сподобається.

Самір про сьогоднішнє свято поки не чув нічого. Але плов на вечерю чекає з нетерпінням. Про те, що м'ясо барана дуже смачне, хлопчик знає не з чуток.

Самір:

Мій тато привозив.

Дивитися відео

Оригинал статті на сайті медіа групи «Об'єктив»

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Азербайджанці України: Курбан-Байрам несе надію, достаток і любов (фоторепортаж) (УНІАН)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.