У харківській колонії відкрили мечеть

У харківській колонії відкрили мечеть
08.02.2012
Оцініть статтю: 
(283 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Вечірній Харків», 3.02.2012

Засудженим мусульманам дали офіційне «добро» на молитви. У харківській виправній колонії посиленого режиму №18 з'явилася перша в області молитовня для тих, хто сповідує іслам.

Чотири стіни, шикарний килим на підлозі та ісламська релігійна атрибутика по периметру стін (подарунок Харківського ісламського культурного центру) - це й є та сама кімната для молінь, її відкриття приурочили до мусульманського свята - дня народження пророка Мухаммеда. Ремонт у кімнаті зроблений руками засуджених мусульман, яких у колонії № 18 близько 40, - азербайджанці, узбеки, дагестанці. Вони-то й ініціювали створення міні-мечеті, написавши листа до столичної мусульманської організації, звідки папери перенаправили до харківських представників Департаменту виконання покарань.

Оформити дозвіл засудженим допомагав харків'янин Сергій Путилін. 15 років тому українець прийняв іслам і зараз очолює мусульманську релігійну громаду «Милість».

- Ми маємо намір відвідувати колонію щоп'ятниці, - розповідає Сергій Путилін. - Проситимемо керівництво, аби хлопців відпускали з роботи на 2-3 години, щоб ми могли читати їм проповіді, молитися, розмовляти з ними, проводити уроки вивчення арабської мови, читання Корану. Подібні релігійні заняття ми проводимо у цій колонії вже другий рік, просто раніше збиралися у «червоному куточку».

В інші дні, з дозволу керівництва колонії, засуджені мусульмани можуть приходити сюди на п'ятихвилинні молебни.

- Для проведення молитви буде призначений імам, а перед входом передбачена спеціальна кімната для омовіння, - говорить Сергій Путилін. - Ми сподіваємося, що це місце матиме позитивний вплив на хлопців, що оступилися.

Засуджений азербайджанець Забір уперше побачив Коран саме за ґратами.

- Читати обов'язкові молитви п'ять раз на день виходить не завжди, але я намагаюся, - визнає хлопець. - Правда, доводилося шукати затишний куточок у камері. Тепер буде легше.

Оригінал статті на сайті «Вечірній Харків»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.