Я мусульманка і дуже з цього радію, — орденоносець Ольга Башей

07.02.2018
Оцініть статтю: 
(500 оцінки)
muhammad1996
Зображення користувача muhammad1996.

Мусульманка Ольга Башей, доброволець-парамедик, що за покликом душі вирушила до АТО в найгарячіші часи і на рахунку якої сотні врятованих життів, за своє самовіддане служіння суспільству має нагороди від держави — орден Княгині Ольги та орден Захисника Вітчизни. Є відзнаки й від громадськості — орден «Народний Герой України»… Але ця тендітна витончена жінка, яку в зоні АТО знали за позивним «Кроха», працювала не за нагороди.

Її волонтерський штаб було розташовано в Артемівську, звідки вона їздила в Піски і Водяне. Кроха рятувала українських військових під Дебальцевим, в дні оборони Донецького аеропорту вона надала допомогу майже 130 пораненим хлопцям… Сьогодні Ольга Башей — на мирній території, є радником заступника міністра оборони з питань евакуації, повернулася й до своєї довоєнної спеціальності — юрист.

Про парамедика писало багато українських видань, зокрема й «Іслам в Україні», її запрошували на телеефіри, а днями вона була гостею «Доброї розмови» на «Воскресіння. Живе радіо», де впродовж сорока хвилин ділилася своїми думками. Передача за участі Ольги Башей повністю відповідала гаслу «Про все на світі з вірою та любов’ю», бо червоною ниткою через всю розповідь Крохи йшла надія на Всевишнього й вдячність за Його допомогу в найскладніші миттєвості…

«Ви — віруюча людина. Чи був в АТО час для молитви?»  — запитала ведуча в гості й у відповідь почула:

— Мені здається, якщо ти звертаєшся до Боженьки з чистим серцем, з чистими помислами, і Він бачить твою жагу до молитви… Я просто своїми словами говорила [у надскладні моменти — ред.]: «Боженько, допоможи, бо я не знаю, що з цим робити і тільки завдяки Твоїй допомозі зможу діяти!». Звичайно, я віруюча людина і завжди була, просто шукала той шлях… Себе я знайшла в Ісламі. Я мусульманка і дуже з цього радію, адже знайшла те, що шукала».

Як зауважила ведуча, «весь час перебування Крохи на фронті — безперервна молитва, висловлена і словами, і думками, і діями…».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.