Засідання Релігієзнавчого дискусійного клубу на тему \"Релігійні та політичні чинники конфлікту навколо карикатур на пророка Мухаммеда\"

Засідання Релігієзнавчого дискусійного клубу на тему \"Релігійні та політичні чинники конфлікту навколо карикатур на пророка Мухаммеда\"
Засідання Релігієзнавчого дискусійного клубу на тему \"Релігійні та політичні чинники конфлікту навколо карикатур на пророка Мухаммеда\"
30.04.2006
Оцініть статтю: 
(79 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

13 березня 2006 року на філософському факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках засідання Релігієзнавчого клубу відбулася дискусія на тему: \"Релігійні та політичні чинники конфлікту навколо карикатур на пророка Мухаммеда\". Ініціювали проведення засідання релігієзнавчого клубу Наукове і товариство студентів та аспірантів філософського факультету та МГО \"Молодіжна асоціація релігієзнавців\".

У ході дискусії були окремо виявленні релігійні та політичні чинники та їх тісний взаємозв\'язок. Релігійні чинники були поштовхом, а політичні — каталізатором \"карикатурного скандалу\". Право на свободу слова змішане із \"гумором\" європейців поставили світ перед загрозою зіткнення цивілізацій, про який писав С.Гантингтон. Було відмічено, що конфлікт цивілізацій може бути вигідним окремим агресивно налаштованими геополітичними гравцями.

Не обійшли своєю увагою й питання про межі свободи слова та релігійної толерантності. Чи мають право європейці, користуючись цим правом, ображати почуття віруючих мусульман, які складають чверть усього населення Землі? Було відмічено, що базові положення міжнародного права забороняють розпалювання міжнаціональної та міжрелігійної ворожнечі. Учасники дискусії не прийшли до одностайної оцінки публікації карикатур.

Диспутанти прийшли до висновку, що в основі конфлікту лежить антагонізм західних ліберальних та ісламських традиційних цінностей. Підсумовуючи півторагодинну дискусію, голова Релігієзнавчого клубу, Віце-президент Молодіжної асоціації релігієзнавців Віталій Хромець відзначив: \"Ліберальне європейське суспільство зобов\'язане поважати традиційні цінності ісламської цивілізації\". Якщо Європа пройшла період панування традиційних цінностей, то в ісламському світі такі цінності є визначальними у особистому та суспільному житті.

У дискусії приймали участь більше 20 осіб: студенти, аспіранти та викладачі філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Усі присутні отримали від організаторів інформаційний буклет про пророка Мухаммеда, виданий Міжобласною асоціацією громадських організацій \"АРРАІД\".

Підготував Кисельов Олег
ntsaphil.univ.kiev.ua

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.