Арабські лікарі в Україні об'єднують зусилля

Доктор косметолог Рула Аль-Шадат представила колегам логотип організації
Під час презентації обговорювався передбачуваний план роботи асоціації
В організації немає ніяких релігійних або етнічних обмежень і будь-який доктор, який має кваліфікацію і практикує в Україні, має можливість вступити в «Асоціацію Арабських лікарів України»
12.02.2015
Оцініть статтю: 
(384 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

1 лютого в Києві відбулася офіційна презентація громадської організації «Асоціація Арабських лікарів України». Лікарі-араби, які з'їхалися на захід з різних міст України, підтримали створення асоціації. До складу комітету асоціації були обрані досвідчені фахівці, такі як дерматолог Саллі Алі, уролог Абдель Карім Ктефан, косметолог Рула Аль-Шадат і стоматолог Муса Арада. Очолив комітет асоціації гінеколог Турки Джбара.

Серед членів асоціації більше ста докторів, представники майже всіх медичних спеціальностей. Це урологи, кардіологи, педіатри, терапевти, інфекціоністи, стоматологи, хірурги, кардіо і нейрохірурги. У їх числі вихідці з Палестини, Сирії, Йорданії, Лівану, Марокко, Єгипту, Сомалі, Судану, Іраку, Лівії, Ємену, в загальній кількості з 22 країн, тобто представлений весь арабський світ.

Яка мета створення асоціації арабських лікарів? Адже кожен з них є освіченою людиною, практикуючим лікарем, особистістю, що выдбулася, яка довела свій професіоналізм. Навіщо цим людям об'єднуватися? Про це в нашому сьогоднішньому матеріалі.

- Протягом останніх п'яти років ми виношували ідею створення такої організації. Ця мрія була у кожного лікаря-араба і зараз вона втілилася в життя. Ми і раніше завжди допомагали один одному, але тепер це буде носити професійний характер. В Україні дуже багато арабських лікарів, які давно практикують, але ми не знали всіх через відсутність зв'язку. Зараз завдяки соцмережам та ЗМІ, ми знаходимо все більше і більше своїх колег. З'ясувалося, що не тільки в Києві багато арабських лікарів, а й в інших містах України, таких як Одеса, Харків, Луганськ, Львів, Івано-Франківськ, Донецьк, Полтава і т. д. Специфіка роботи медика така, що весь день проводиш у лікарні , часу на спілкування просто немає. Але тепер спілкуємося, створюємо сайт, - розповів уролог Абдель Карім Ктефан, який 15 років живе і працює в Києві. Доктор Карім в комітеті асоціації відповідає за зв'язки з громадськістю та міжнародні контакти.

За його словами, подібна практика існує в усіх країнах світу і це стосується не тільки лікарів. Доктор Карім, як і його колеги, переконаний, що у медиків повинна бути своя організація, яка допомагає вирішувати питання, пов'язані з їх діяльністю. Це працевлаштування, юридична допомога, обмін досвідом та практикою з іншими країнами, допомога студентам медикам і в результаті поліпшення якості медичної допомоги населенню України. І ось вона з'явилася, більш того, до асоціації приєднуються медики, які отримали освіту в Україні, і зараз успішно працюють в арабських і європейських країнах.

Під час офіційної презентації доктор косметолог Рула Аль-Шадат представила колегам логотип організації, зображення в якому зашифровано безліч смислів.

- Посох - це символ мандрівного лікаря, який йде по світу. У давні часи він шукав цілющі трави, в сучасному світі це означає пошуки нових методів лікування. Змія завжди була символом медицини, бо вона сурова, холоднокровна і мудра. Два кола - це символ об'єднання з лікарями України та лікарями всього світу. Орнамент всередині означає арабське коріння наших лікарів. Зрозуміло назва асоціації арабською та українською мовою. Логотип розфарбований у кольори українського прапора. Синій колір - ясне мирне небо. Жовтий - поля України, багаті на золотисту пшеницю. І ще крила сокола. Сокіл - це теж символ лікування. У нього пильне око і велика сила. У лікаря має бути око як у сокола, серце як у лева, а руки ніжні як у дівчини. Він - рішучий, далекоглядний і м'який у поводженні з людьми, з пацієнтами, - розповіла доктор Рула Аль-Шадат, яка очолює фінансовий відділ комітету асоціації.

Під час презентації обговорювався передбачуваний план роботи асоціації.

- Арабські лікарі в усьому світі користуються довірою і повагою пацієнтів, мають численні заслуги в галузі медичної науки. Арабські лікарі в Україні повинні стати продовжувачами цієї традиції і «робити тільки корисне для суспільства, - зазначив секретар комітету асоціації доктор Муса Арада. Зрештою арабські лікарі України хочуть внести свій внесок у справу поліпшення медичного обслуговування в нашій державі, яку вони називають «другою Батьківщиною».

У фіналі презентації організації було прийнято рішення, що в організації не буде ніяких релігійних або етнічних обмежень і будь-який доктор, який має кваліфікацію і практикує в Україні, має можливість вступити в «Асоціацію Арабських лікарів України».

- Хочеться побажати успіхів і процвітання, вирішення всіх питань, заради яких ви об'єднуєтеся. Арабська медицина має великі традиції, є класичною, як і українська. Об'єднання цих напрямків має велике майбутнє для того, щоб світ ставав добрішим, гуманнішим і здоровішим, - заявила українська колега, професор, доктор медичних наук Ніна Коляденко.

Крайнім нашим співрозмовником став голова асоціації, доктор Турки Джбара, який підбив підсумок роботи форуму.

- Колеги були вимогливі до нас. У нас повинен бути ясний план в роботі на майбутнє. Спільно створюємо план, і спільно будемо реалізовувати. У нашу асоціацію увійшли доктора вищої, першої та другої категорії, які за волею долі залишилися в Україні і успішно працюють на законних підставах майже у всіх напрямках сучасної медицини. Це і викладачі медичних вузів, завідувачі та головні лікарі. І просто лікарі, які користуються повагою серед пацієнтів і колег. Наша мета - об'єднання зусиль докторів по встановленню прямих контактів між собою, між нашими сім'ями та дітьми, - розповів голова асоціації.

За словами доктора Джбара, встановлення дружніх наукових зв'язків з аналогічними організаціями за кордоном посилить авторитет України на міжнародній медичній арені. А участь у міжнародних професійних форумах позитивно відіб'ється на якості медичної допомоги населенню України.

Залишається лише побажати успіхів «Асоціації Арабських лікарів України», а кожному арабському доктору якнайшвидшої і найбільш повної інтеграції в українське суспільство.

Ігор Январьов

Спеціально для «Іслам в Україні»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.