Корені «Ісламської держави» не тільки в ідеології чи у протистоянні релігій, − Юрій Кочубей

Корені «Ісламської держави» не тільки в ідеології чи у протистоянні релігій, − Юрій Кочубей
Корені «Ісламської держави» не тільки в ідеології чи у протистоянні релігій, − Юрій Кочубей
27.01.2016
Оцініть статтю: 
(358 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

26 січня в Укрінформі відбулася презентація книги «Ісламська держава: генезис і нові тренди», організаторами якої виступили ГО «Арабський дім» та ВГО «Український центр ісламознавства». Серед багатьох відомих вчених, котрі брали участь в заході, а також надали свої матеріали для презентованої монографії, був і старший науковий співробітник Інституту сходознавства ім. Агатангела Кримського НАН України, почесний президент «Українського центру ісламознавства», «патріарх української дипломатії та сходознавства» Юрій Кочубей. Відомий вчений висловив свою думку щодо виникнення феномену ДАЕШ (ІДІЛ) та подальших дій світової спільноти.

− Я вбачаю корені екстремізму, корені «Ісламської держави» не тільки в ідеології чи в протистоянні релігій. Все було ніби нормально. Проблем не було, аж раптом таке загострення. Треба вирішувати економічні і соціальні проблеми Близького і Середнього Сходу і, звичайно, Європи. Необхідно задіяти всі країни і всі релігії для того, щоб зняти негатив, який подається як протистояння чи навіть боротьба релігій. Тому що жодне віросповідання, в усякому разі основні, не проповідують нічого негативного чи агресивного. Є певні геополітичні, економічні інтереси великих держав. Вони повинні взяти на себе частину відповідальності, щоб вирішити, по-перше, питання з біженцями, по-друге, почати розвивати регіони, звідки виник рух, подібний до «Ісламської держави», − сказав Юрій Кочубей.

За словами вченого, науковій спільноті треба добре вивчити історію виникнення феномену «Ісламської держави», а також з’ясувати, хто за цим стоїть.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.