29 вересня в Українському католицькому університеті (далі — УКУ) було проведено Міжрелігійний симпозіум «Сімейні цінності перед викликами секулярного світу».
Образ жінки і чоловіка у Корані та Святому Письмі, природа подружжя та сучасні виклики в сфері сімейних цінностей — такі теми обговорювали науковці та духівники християнства та Ісламу.
За словами о. ректора Богдана Праха, все частіше ми стикаємося із реальністю, зокрема із зародженням нових антисімейних ідеологій, які під прикриттям захисту свободи та статевості людини сприяють викривленню її правдивого образу, намагаються заперечити її величне покликання, знищити те привілейоване місце, де все це культивується, тобто сім’ю:
— Тому ми, як християни і як спільнота УКУ, розпочинаємо низку заходів для виконання нашого святого обов’язку та запрошуємо до співпраці представників інших релігій, які готові стати на захист природного устрою подружжя та базових цінностей сім’ї. Сьогодні цими союзниками є наші
В рамках симпозіуму доповідачі та експерти наголошували на важливій ролі чоловіка та жінки у творенні подружжя. Докторант Папського Григоріанського університету (Італія) Марія Хома говорила про образ жінки у Старому Завіті та зауважила, що ці старозавітні біблійні образи — парадигми, які залишаються актуальними і в наш час.
Образ Марії в Корані докладно представив у своїй доповіді Роман Назаренко, докторант Тілбурзького університету (Нідерланди), який підкреслив, що він демонструє нам роль
Тетяна Євлоєва, представниця Всеукраїнської асоціації громадських організацій «Альраід», розповіла більше про стереотипне мислення українців щодо
В традиційній мусульманській сім’ї чоловік грає керівну роль, тому що від нього початок і за ним останнє слово, а не тому, що він перевершує жінку, зауважив керівник відділу зв’язків із громадськістю Духовного управління мусульман України «Умма» Олег Гузік:
— Сім’я — це певного роду маленьке суспільство, в якому має бути керівник. Всевишній приписує цю роль чоловікові — бути головою. Можливо, тому що його фізіологія відповідає цій функції. Однак це не означає, що стосунки між чоловіком і жінкою — це як стосунки між керівником і підлеглою, — пояснив він.
Організаторами симпозіуму виступили Інститут родини та подружнього життя УКУ спільно з Центром міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». Це перший захід, який цього року проводили в рамках серії міжрелігійних симпозіумів «Сімейні цінності перед викликами секулярного світу». У майбутньому команда Інституту планує організовувати такі заходи з представниками різних релігій кожного семестру.
Довідка:
Заснування Українського католицького університету (УКУ) в Україні, що відбулося 28 червня 2002 року, увінчало собою майже столітні зусилля і прагнення Української
Український католицький університет успадкував і продовжує наукову діяльність