Суд над Меджлісом − це судилище над усім кримськотатарським народом, − Ескендер Барієв

Член представницького органу кримських татар Ескендер Барієв порівняв суд над Меджлісом зі сталінськими і нацистськими судами
18.03.2016
Оцініть статтю: 
(212 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

17 березня в інформаційному агентстві «Главком» на прес-конференції «Два роки легалізації анексії Криму Росією. Ліквідація Меджлісу?» член представницького органу кримських татар Ескендер Барієв порівняв суд над Меджлісом зі сталінськими і нацистськими судами. Відзначимо, що в цей день у Сімферополі відбулося чергове засідання російського так званого Верховного суду Криму у справі про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на півострові.

Суд над Меджлісом Ескендер Барієв вважає помстою окупаційної влади за те, що на початку окупації Криму в лютому 2014 року Меджліс зайняв жорстку позицію щодо референдуму і закликав кримськотатарський народ і всіх громадян України не брати участь у «цьому шоу».

− Я думаю, що це помста за те, що Меджліс кримськотатарського народу не погодився співпрацювати з окупаційною владою, що у них не вийшло створити альтернативний орган, і кримськотатарський народ підтримує винятково Меджліс. Це спроба видавити активістів із середовища кримськотатарського народу, − сказав Ескендер Барієв.

За його словами, до місцевих меджлісів на прозорих виборах корінний народ Криму обирав найбільш шанованих одноплемінників.

− Окупаційна влада заганятиме цих людей в ситуацію, коли вони не зможуть виявляти активність, або витіснятиме їх за межі Криму, щоб обезголовити весь кримськотатарський народ. Я заявляю про те, що суд над Меджлісом − це не просто суд, а судилище над усім кримськотатарським народом, його представницькими органами, − сказав Ескендер Барієв.

Активіст вважає, що окупанти в Криму намагаються створювати так звані ТОС (територіальні органи самоврядування), щоб підмінити систему місцевих і регіональних меджлісів, але у кримськотатарського народу вистачить мудрості і сил, щоб ігнорувати ці органи.

− Кримськотатарський національний рух витримав тиск з боку Радянського Союзу. У списках народів СРСР нас не було, але сьогодні немає Радянського Союзу, але є кримськотатарський народ, − резюмував Ескендер Барієв.
 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.