Сєвєродонецький імам — про значення Ісламського культурного центру і мечеті для мешканців Луганщини

Сєвєродонецький імам — про значення Ісламського культурного центру і мечеті для мешканців Луганщини
Сєвєродонецький імам — про значення Ісламського культурного центру і мечеті для мешканців Луганщини
04.10.2019
Оцініть статтю: 
(143 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

У Сєвєродонецьку у неділю, 29 вересня 2019 року, сталася подія, яка, за словами імама місцевої мечеті, очільника релігійної громади «Бісмілля» Тємура Берідзе, має значення не лише для місцевих мусульман, але і для мусульман усієї області й усієї України.

Йдеться про офіційне відкриття Ісламського культурного центру і мечеті.

«Вважаю, що сьогодні ми вписуємо ще одну яскраву сторінку в історію Сєвєродонецька і Луганщини, адже створено нове вогнище, яке випромінюватиме тільки добро. Наш регіон — особливий, адже триває війна, лінія фронту — неподалік від нашого міста. Тому події, що сприяють єднанню суспільства, мотивують до служіння і наповнюють нас оптимізмом, — мають надзвичайно важливе значення, — зазначив імам. — Іслам — релігія оптимізму, яка спонукає до дій і руху вперед. Сьогодні ми зробили ще один крок, фактично завершивши перший етап створення інфраструктури, щоб наш край не позбувся можливості духовно розвиватися, не втратив іслам. На жаль, Луганщина — розділена. Розділені і ми — мусульмани. Майже всі наші громади знаходяться на окупованій території. Ми — відірвані від великої мусульманської родини Донбасу. Ми — єдина громада, яка функціонує на вільній території України. Тому ми несемо величезну відповідальність за те, щоб голос ісламу звучав і тут, і на окупованій території».

Тємур Берідзе є духовним наставником не лише для вірян-членів громади «Бісмілля», яка існує з 2008 року. Після того, як ІКЦ і мечеті Луганщини і Донеччини опинилися в окупації, він виконує функції імама у всій області.

Як зазначив імам, його місія — об’єднання мусульман, а також боротьба з хибними уявленнями і ксенофобськими стереотипами, які склалися щодо послідовників ісламу.

Тємур Берідзе підкреслив, що Центр і мечеть, офіційне відкриття яких відбулося, є єдиними на вільній території Луганщини.

«Це єдиний Центр, у якому наші брати з окупованої території зможуть задовольнити свої духовні потреби; дізнатися правдиву інформацію про релігійне життя мусульманської умми; переконатися у тому, що вони — незабуті, що їх визволятимуть тощо. Наші брати і сестри з окупованих територій потребують допомоги, яку ми з радістю надаємо, коли вони приїжджають до нас… Думаю, що саме наша громада може стати осередком єднання і братерства. Вірю у те, що найближчим часом ми знову будемо разом, тому докладатимемо всіх зусиль, створюватимемо всі умови для того, щоб це трапилося якомога швидше», — з оптимізмом і вірою у найкраще зазначає Тємур Берідзе.

Імам наголошує, що його діяльність і робота усієї громади «Бісмілля» спрямовані «на зміцнення українського суспільства», утвердження миру, забезпечення гармонійного співіснування мусульман і немусульман на засадах взаєморозуміння і взаємоповаги заради процвітання і добробуту усіх українців.

«Ми продукуємо багато ідей і думок з метою покращення життя нашого суспільства, — зауважує пан Берідзе. — Ми будемо допомагати молоді у підвищенні рівня моральності, освіченості, відповідальності; допомагатимемо юнакам і дівчатам створювати родини; підтримуватимемо сиріт. Тобто, докладатимемо всіх зусиль для згуртування суспільства і забезпечення його єдності. Таку мету ми обрали для другого етапу, тому намагатимемося завдяки сучасній інфраструктурі робити все, щоб максимально задовольнити потреби кожного».

Тємур Берідзе вкотре спростував думку про «закритість» ісламу і ворожість мусульман до послідовників інших віровчень, наголосивши на тому, що іслам — релігія миру.

«Мусульмани — носії добра, миру, благополуччя, які є основою нашої релігії. Всевишній Аллаг нам каже: «Хай кожна душа подивиться, що вона приготувала на прийдешній день», — роз’яснює імам. — Центр і мечеть як осередок духовності і благочинності — наш завтрашній день! Я вдячний усім, хто сьогодні підтримав нас у нашій радості, зокрема гостям з усіх міст України, представникам влади, які підтримують і схвалюють наші проєкти; мас-медіа, які висвітлюють інформацію про наші заходи».

…Подвір’я біля ІКЦ заповнювалося людьми. Тут зібралися як наші співгромадяни-мусульмани різного етнічного походження, зокрема українці, татари і кримські татари, молдавани і представники інших народностей, коріння яких сягає глибоко в історію поліетнічної України, так й іноземці — здебільшого студенти медуніверситету, евакуйованого з окупованого Луганська до Сєвєродонецька, і переселенці з колишніх радянських республік. Завітали і гості з Туреччини — представники благодійної організації «Айдер».

Розділити з мусульманами радість з нагоди урочистого відкриття ІКЦ і мечеті прийшли і послідовники інших віровчень, що є чи не найкращим індикатором здорових міжрелігійних взаємин.

Серед гостей були такі особи: заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Катерина Безгинська; керуючий Луганської єпархії ПЦУ єпископ Луганський і Старобільський Афанасій (Яворський); голова Асоціації громадських організацій осіб з інвалідністю Луганської області Микола Надуличний; інші представники державної і місцевої влади, громадські активісти, містяни, представники місцевих і загальноукраїнських ЗМІ.

І ось нарешті настає урочиста мить. Лунає державний гімн України, й урочиста церемонія, як і будь-який інший важливий і значущий захід, розпочинається з читання аятів Священного Корану.

До присутніх зі словами вітання звертається муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, який наголосив на значущості подвижницького внеску імама мечеті Тємура Берідзе у створення ІКЦ і мечеті, адже саме завдяки його зусиллям, й у буквальному сенсі його руками ця будівля перетворилася на місце молитви, місце добрих справ і духовного зростання.

Шейх Саід вручив імамові Тємурові медаль «За служіння ісламу та Україні» за багаторічну самовіддану працю на користь України та мусульман України, за вагомий внесок у відродження і становлення ісламу у Луганському регіоні.

«Я дуже вдячний Всевишньому, що опинився у цьому регіоні й очолив громаду, і радий бути присутнім на цій важливій події, заради настання якої ми робили все можливе упродовж усіх одинадцяти років існування громади „Бісмілля“, — висловлює слова подяки Тємур Берідзе. — Я дуже вдячний Аллагові за те, що саме мені Він подарував такий шанс, тому все своє життя я присвячуватиму служінню громаді, розвиткові Центру і робитиму все для того, щоб він став одним з передових в Україні, а наші прихожани були найкращими!»

Пан Берідзе продовжив свою промову такими словами: «Я докладатиму зусиль для того, щоб навернути до віри всіх тих, хто з об’єктивних причин віддалився від ісламу, асимілювавшись з причини відсутності ісламської інфраструктури у цьому регіоні. На жаль, таких людей дуже багато. Я безмежно вдячний усім, хто розділив з нами нашу радість, адже без вас не було б цієї події, не було б цього Центру! Дякую кожному з вас за ваші зусилля і допомогу, адже саме завдяки внеску кожного ми змогли досягти такого успіху! Миру, благословення і щастя вам! Хай Господь Світів буде милостивий до нас і винагородить цю працю, щоб кожна душа, як сказано в аяті, отримала завтра сповна за всі свої добрі справи. Нехай усіх, хто долучився до зведення цієї будівлі, Всевишній Аллаг оселить у райських садах, а у цьому житті дасть більше здоров’я і достатку!»

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.