Голова Меджлісу закликає кримських татар не покидати Крим

Рефат Чубаров на слуханні в Європейському парламенті, Брюссель, 24 березня 2015 року
25.03.2015
Оцініть статтю: 
(365 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликає кримських татар, які живуть у Криму, не полишати півострів, незважаючи на погіршення становища внаслідок російської окупації, здійсненої рік тому.

Про це повідомляє Радіо Свободи.

Як повідомляється, Чубаров виступив  в Європейському парламенті.  Втім, закликаючи кримських татар не залишати  окупований  півострів, голова Меджлісу  додав: «Після квітня 2014 року ми не виключаємо ніяких дій із боку Росії, включно з депортаціями цілих народів».

За словами Рефата Чубарова, останнім часом  спостерігається  тенденція еміграції з окупованого Криму. Зокрема, останню сесію Меджлісу довелося проводити з застосуванням скайпу, бо вісім його членів нині живуть на материковій частині України.

Нагадаємо, самому Чубарову влада Росії, яка окупувала Крим, забороняє повернутися на батьківщину.

Кримські татари вже пережили депортацію з Криму до Середньої Азії 1944 року за вказівкою Сталіна. Тоді були виселені близько 180 тисяч кримських татар, багато з них під час депортації загинули. Їм дозволили повертатися тільки з кінця 1980-х років. Минулого року багато кримських татар виступили різко проти російської окупації і спроби анексії півострова. За даними правозахисників, відтоді кримські татари зазнають дискримінації і переслідувань із боку російської окупаційної влади.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.