Радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юрій Гримчак взяв участь у круглому столі «Етика висвітлення журналістами теми ВПО, мігрантів та біженців. Роль ЗМІ у подоланні розколу суспільства», який відбувся 9 лютого в ІА «Укрінформ» за підтримки Посольства Німеччини.
Учасники круглого столу дійшли висновку, що у формуванні толерантного ставлення до переселенців ЗМІ відіграють ключову роль.
Як повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України, деякі присутні висловили думку, що в Україні ситуація з висвітленням проблем, зокрема внутрішньо переміщених осіб, потребує змін. Радник міністра Юрій Гримчак переконаний, що часто у ЗМІ поширюються негативні приклади комунікації з деякими переселенцями, відтак у суспільстві складається хибне враження про всіх громадян, які були змушені залишити домівки на Сході чи в Криму.
— Необхідно показувати позитивний приклад успішних переселенців. Це найкращий варіант протистояння спробам розділити країну на тих, хто «понаїхали», та інших. Варто створити умови, коли люди без остраху розбудовують власне життя з нуля, і сьогодні безліч переселенців — це активні та сумлінні мешканці міст та селищ, — зазначив Юрій Гримчак.
Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар вважає, що наблизити переселенців до локальних громад можна за допомогою різноманітних соціальних компаній.
В свою чергу голова правління громадського об’єднання «ВостокSOS» Костянтин Реуцький наголосив на відповідальності представників ЗМІ:
— Часто журналісти цитують політиків, які негативно висловлюються на адресу внутрішньо переміщених осіб, і, на жаль, не критично, без інших коментарів подають такі висловлювання.
Багатий досвід у подоланні стереотипів щодо біженців, переселенців та мігрантів має Німеччина. В цій країні навіть існує практика, коли журналісти напряму допомагають інтегрувати таких людей у суспільство.