Побоювання щодо воєнних дій на кордоні Херсонської області реальні, — Мустафа Джемілєв

Мустафа Джемілєв
Побоювання щодо воєнних дій на кордоні Херсонської області реальні, — Мустафа Джемілєв
17.09.2015
Оцініть статтю: 
(276 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в ефірі ЕспрессоTV на запитання ведучого про можливість розгортання повномасштабних воєнних дій на кордоні окупованого Криму і підконтрольної Україні території (зокрема, Херсонської області) висловив думку, що такий сценарій подій цілком реальний. З цієї причини уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу наголосив, що окупанти бачать для себе небезпеку у кримських татарах, які залищилися на півострові, й готуються до знищення «п’ятої колони» в їх особі перед тим, як почати активні бойові дії на рубежах:

— Всім ясно — це і з супутників спостерігають, і всі ці спостерігачі говорять про величезну концентрацію військ на кордоні — точніше, на кордоні між Кримом і Херсонською областю. Більше того, ми отримуємо інформацію з різних джерел (у нас є свої люди, які безпосередньо чують їхні розмови такого роду), що війна обов’язково буде і на цьому фронті. І перш, ніж почнуться воєнні дії, «ми знищимо тут п’яту колону» — маються на увазі в основному кримські татари. Частину українців там уже витіснили, частина — зросійщені, але головне — вони джерело (небезпеки для себе — ред.) бачать (в кримських татарах-ред.). І більше того — є розмови з чеченцями, дагестанцями, які зустрічаються з кримськими татарами — вони всі кажуть: «Взагалі-то нас направляли сюди на війну з кримськими татарами. Але кримські татари не воюють, не знаємо, напевно, нас відправлять назад; і коли ми звертаємося до свого начальства, мовляв, нема ж війни, поверніть нас назад, але вони говорять, — „ні, тут війна обов’язково буде!“». Тому побоювання щодо води та електроенергії (бо вузли — розташовані в Херсонській області) дуже реальні».

Нагадаємо, про те, що на анексованому півострові окупаційна влада вважає кримських татар «внутрішніми ворогами» і про політично вмотивовані переслідування, зафіксовані в липні і серпні поточного року в Криму, писав Іслам в Україні. При цьому наголошувалося, що серед переслідуваних переважають кримчани ісламського віросповідання.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.