Ахмад Тамім належить до хабашитського напряму в ісламі, який не превалює серед мусульман, — Мустафа Джемілєв

Ахмад Тамім належить до хабашитського напряму в ісламі, який не превалює серед мусульман, — Мустафа Джемілєв
Насправді у нас дуже багато таких ісламських центрів, і зараз завдання полягає в тому, щоб їх якось консолідувати і створити єдине духовне управління, - Мустафа Джемілєв

Напередодні візиту до Туреччини лідер кримських татар, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Мустафа Джемілєв дав інтерв’ю телеканалу «Прямий», під час якого поділився думками з приводу багатьох актуальних суспільних явищ і геополітичних процесів.

У розмові з Мустафою Джемілєвим ведуча образно порівняла його з «містком між офіційним Києвом, інституціями державного управління і мусульманським світом» і поставила запитання стосовно з’їзду Духовного управління мусульман України за присутності шейха Ахмеда Таміма — наскільки це є подією в очах ісламського світу і яке це має значення для України:

— Ну, я б не сказав, що тут є «Духовне управління мусульман України». Ахмед Тамім просто очолює кілька приходів. Насправді у нас дуже багато таких ісламських центрів, і зараз завдання полягає в тому, щоб їх якось консолідувати і створити єдине духовне управління. Стосовно ж Ахмеда Таміма — людини, яка отримала освіту за квотою ліванської комуністичної партії, а потім стала імамом… Ну, ви знаєте, особої довіри тут немає. Він належить до хабашитського напряму в ісламі, який не превалює серед мусульман. Словом, тут неоднозначне ставлення. А про з’їзд мусульман, я вперше чую. Для нас воно (з’їзд Духовного управління мусульман України на чолі з шейхом Ахмедом Тамімм — ред.) суттєвого значення не має. Для нас важлива консолідація всіх мусульман, щоби вони були справжніми патріотами своєї країни, — підкреслив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, що за визначенням Міністерства юстиції Україні, Ахмед Тамім діє і представляє інтереси виключно свого духовного управління і релігійних громад, які входять до його складу, а посада «муфтія України» не легітимна.

Довідково:

Станом на 1 січня 2018 р. в Україні налічується 6 духовних управлінь мусульман, а також діють незалежні релігійні громади.​

Матеріали за темою:

У ЗАХОДІ, ЯКИЙ НАЗВАЛИ З'ЇЗДОМ МУСУЛЬМАН УКРАЇНИ, НЕ БРАЛИ УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКИ БІЛЬШОСТІ МУСУЛЬМАН КРАЇНИ

ПРО СИСТЕМУ ДУХОВНИХ УПРАВЛІНЬ МУСУЛЬМАН І ПРО “ВЕРХОВНОГО МУФТІЯ” УКРАЇНИ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.